Порушення на виборах
– Процес виборів потрібно розділяти на три етапи: ранкове засідання, день голосування та підрахунок голосів. На кожному з цих етапів були порушення. Щодо ранкового засідання: у 17% це підготовче засідання стартувало завчасно. Тому багато спостерігачів не змогли потрапити на нього. Також є частина комісій, які відкрили свої дільниці із запізненням на годину-дві, а є такі, що відкрилися завчасно.
У день голосування найпоширенішим порушенням було – видача бюлетенів без належних документів. Це було поширено на рівні містечок та сіл, де виборці приходили голосувати без документів, бо їх всі знають.
– Під час підрахунку також були зафіксовані правопорушення, але це не фальсифікації. Бо часто була порушена сама процедура підрахунку. Крім видачі бюлетенів без документів також було багато спроб фотографування бюлетенів, це свідчить про застосування різних технологій.
"Гарячі" точки
– Ми зафіксували порушення, але констатували факт, що вибори такі відбулися. Але виборчі стандарти буди не дотримані. Такі конфлікти вирішували шляхом політичних суперечок, а не в юридичній площині.
Як відомо, всього активісти громадянської мережі "Опора"зафіксували 1 128 правопорушень.