З відповідною заявою виступив офіційний представник міністерства закордонних справ Ірану Насер Канані. Таким чином він висловився, що країна не підтримує анексію Росією Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей.

Читайте також Як іранські дрони потрапили до Росії і для чого це Тегерану: інтерв'ю з іранським журналістом

Іран виступає за цілісність України

За його словами, офіційний Тегеран робить акцент на необхідності повністю поважати принципи суверенітету та територіальної цілісності всіх держав світу. В Ірані наголошують на тому, що це одна з засадничих норм міжнародного права. Крім того, це також прояв поваги до принципів, а також цілей, які прописані у Статуті ООН.

Крім того, Канані зауважив, що необхідно докласти будь-яких зусиль, щоб "мирно урегулювати конфлікт в Україні". А ще він закликав зробити все можливе, щоб оминати будь-які провокаційні дії. Вони, за словами представника МЗС Ірану, можуть порушити "перебіг миру, стабільності та спокою".

Цікаво, що заяви Канані дещо розходяться з діями самого Ірану. Експерти сходяться на думці, що у війні Росії проти України держава підтримує саме першу сторону. Про це також свідчить продаж їй безпілотників "Шахід-136".

В Ірані від цього відхрещуються

Заперечує постачання дронів-камікадзе з Ірану до Росії той же Насер Канані, передає видання Xinhua. Ба більше, він наголошує, що подібні звинувачення не мають жодних підстав.

Ісламська Республіка Іран вважає опубліковані новини про постачання (іранських – 24 канал) безпілотників у Росію для використання в конфлікті в Україні безпідставними та не підтверджує їх,
– підкреслив він.

Тим часом уночі іранськими безпілотниками росіяни вже атакували Київщину. Зауважимо, що повітряну тривогу у цій, а також Черкаській області увімкнули близько 01:30. Тоді припустили, що атаку здійснять з Білорусі, хоч по столиці звідти ударів не було.

Уже об 02:01 надійшла інформація про вибух у Білій Церкві. Мешканці міста розповіли, що чули звуки польоту дронів-камікадзе. Нагадаємо, що вони в польоті нагадують роботу двигуна мопеда. Тоді повідомлялося про 4 – 5 БпЛА. Об 03:50 місцеві мешканці розповіли про ще щонайменше два вибухи. На той момент повітряна тривога не вимикалася.

Варте уваги – тим часом ЗСУ продовжують звільняти населені пункти від ворога: дивіться відео