Проти Міжнародного кримінального суду у Конгресі виступили республіканці. Вони проти того, щоб МКС втручався у справи Ізраїлю.

Дивіться також Ізраїль не дотримується ніяких вимог: як війна на Близькому Сході руйнує "архітектуру світу"

Блінкен вважає рішення МКС помилковим

З пропозицією введення санкцій виступив представник республіканської партії Джим Ріш. Держсекретар США Ентоні Блінкен своєю чергою запевнив, що адміністрація розгляне таке рішення республіканців.

"Ми хочемо працювати з вами на двопартійній основі, щоб знайти відповідь. Я думаю, що ми повинні розглянути відповідні кроки, щоб вжити заходів у зв’язку з глибоко помилковим рішенням (МКС – 24 Канал)", – сказав він.

Республіканці не уточнюють, про які саме йдеться санкції. Але, ймовірно, вони будуть спрямовані проти прокурора МКС Каріма Хана та інших осіб, які ведуть розслідування.

Financial Times вважає, що така відкритість Блінкена до співпраці у цьому питанні показує, наскільки невдоволені у Вашингтоні можливими арештами високопосадовців Ізраїлю. Також там зазначають, що спікер Палати представників Майк Джонсон може винести на голосування питання щодо санкцій вже цього тижня.

Натомість демократична партія США поки лише виступило із критикою суду, але ще не висловилося щодо введення можливих санкцій.

Що відомо про рішення МКС щодо Нетаньягу

  • Міжнародний кримінальний суд у понеділок, 20 травня, запросив ордер на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та міністра оборони Йоава Галанта. Вони підозрюються у вчиненні воєнних злочинів і злочинів проти людяності на території Сектора Гази. Керівництво ХАМАС також звинувачується МКС, але уже у злочинах проти ізраїльтян.
  • США одразу виступали проти такого рішення МКС. Там вважають, що воно може поставити під загрозу перемир'я між Ізраїлем та ХАМАСом.
  • Водночас у США є й противники прем'єр-міністра Ізраїлю. Раніше голова демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер назвав Нетаньягу "перепоною на шляху миру".
  • Додамо, що в Ізраїлі звинуватили в антисемізмі прокурора МКС, який запросив ордери на арешт ізраїльських топпосадовців. Окрім того, у країні навпаки закликають посилити атаку на ХАМАС, поки бойовики не будуть повністю знищені. Водночас подейкують, що арешт керівництва Ізраїлю може викликати хвилю антиєврейських та антиізраїльських протестів.