Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.

Дивіться також: Як окупанти в Криму навчають дітей стріляти: опублікували фото з "Артеку"

У відомстві наголошують, що відповідне рішення прийняли для економії бюджетних коштів, що витрачаються на утримання арештованого судна на території морського порту "Бердянськ".

Мета передачі судна – здійснення всіх заходів з управління з метою збереження або збільшення вартості активів або передачі активів в управління на підставі договору управління або розпорядження, або реалізації відповідних активів з подальшим розміщенням готівкових коштів на рахунках в державних банках до закінчення кримінального провадження,
– сказав начальник управління прокуратури АР Крим Євген Комаровський.

У прокуратурі також нагадали, що 4 жовтня поточного року вони направили в Апеляційний суд Києва обвинувальний висновок щодо громадянина України – капітана судна "Норд". Його звинувачують у порушенні порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави.

"Капітан судна "Норд", на шкоду інтересам України забезпечив незаконний виїзд зі тимчасово окупованої території України за межами дозволених пунктів перетину адміністративного кордону з півостровом Крим членам екіпажу зазначеного судна з метою промислового вилову риби", – пояснили у відомстві.

Нагадаємо, українські прикордонники затримали сейнер "Норд" у березні під російським прапором в частині українських вод Азовського моря. Судно було доправлено в порт Бердянська, а проти його екіпажу порушено низку справ.

Після цього так зване ФСБ у анексованому Криму порушило кримінальне провадження проти екіпажу корабля української Держприкордонслужби за затримання риболовецького сейнера "Норд" і його членів екіпажу. На початку квітня херсонський міський суд обрав капітану судна Володимиру Горбаненку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на два місяці з можливістю внесення застави. В той же день за нього внесли заставу.

Згодом членів екіпажу кримського риболовецького судна "Норд", яке заарештували українські прикордонники в Азовському морі, відпустили на свободу.