Можливість використання армії проти демонстрантів Трамп прокоментував в ефірі Newsmax TV.

Читайте також Богдана Вечірка, який на вантажівці в’їхав у натовп в Міннесоті, звільнили

Це залежить (від ситуації – 24 канал). Не думаю, що нам доведеться це робити,
– заявив президент США.

За його словами, поліція не застосовувала гумові кулі проти протестувальників поблизу Білого дому 1 червня. "Нічого цього не було, їх лише відсунули", – додав Трамп.

Раніше американського президента звинуватили в тому, що він наказав розігнати "мирних протестувальників". Трамп відповів, що він не знав про це, наказ поліції віддавав генпрокурор Сполучених Штатів Вільям Бар.

Важливо! Так званий "Закон про повстання" дає можливість президенту США і головнокомандувачу використовувати війська для придушення повстань. До такого можуть вдаватися, якщо є загроза державі або її жителям.

Протести у США через смерть Джорджа Флойда: коротко

  • 25 травня поліцейські затримали афроамериканця Джорджа Флойда. Один з поліцейських застосував задушливий прийом, ставши коліном на шию чоловіка. Флойд благав його відпустити, бо "не міг дихати". Однак правоохоронець цього не зробив.
  • Після смерті Флойда США охопили протести. Наразі заарештували понад 4 тисячі людей. До мітингувальників долучилися радикально налаштовані люди, які б'ють інших протестувальників, грабують магазини та спалюють чужі автомобілі. Є постраждалі й серед силовиків, і серед протестувальників.
  • У Вашингтоні та в інших великих містах США оголосили комендантську годину.
  • Протести вийшли за межі США. Зокрема, мітингували у Парижі, Амстердамі та Лондоні.