На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Він зазначив, що внаслідок атаки на ДніпроГЕС енергетична система нашої держави втратила понад тисячу мегават потужності.

Читайте також Удар по ДніпроГЕС й понад 90 збитих цілей: все, що відомо про масовану атаку 22 березня

Рятувальники продовжують розбирати завали

За наявною інформацією, рятувальні служби надалі займаються розбиранням завалів одного із машинних залів. В Укргідроенерго підкреслюють, що знадобляться роки на відновлення ДніпроГЕС.

Саме розбирання завалів ускладнене. Пов'язано це з тим, що після ракетного удару перекриття та стіни з великими балками на висоті 30 метрів похилилися на машинний зал ДніпроГЕС. Це унеможливлює чітко окреслили строки, коли можна буде відновити об'єкт.

Ми вже розуміємо, що ДніпроГЕС виведена на довгий час... Це будуть потрібні роки, це не дні й не місяці. Тому що понад шість ракет тільки прилетіло саме в ГЕС-2. Також був пошкоджений мостовий перехід, підкранові балки, де знаходяться затвори,
– зазначив Сирота.

Він також підкреслив, що Дніпровська ГЕС була найпотужнішою станцією на Каскаді на Дніпрі до влучання російськими ракетами. Тому після ударів по об'єкту енергосистема нашої держави втратила понад тисячу мегават.

І, звичайно, ви знаєте, що ми втратили також минулого року, коли були завдані удари по ГЕС-1,
– додав він.

"Сама гребля ДніпроГЕСу на сьогодні не порушена, тільки порушені підкранові балки, які знаходяться на самій греблі і мостовий перехід. Ми будемо зараз намагатися якнайшвидше відновити мостовий і підкранові балки, для того, щоб кран міг відкривати всі затвори", – зазначив Сирота.

Атака по ДніпроГЕС: коротко про головне

  • Уночі 22 березня російські військові вдарили ракетами по ДніпроГЕС. За наявною інформацією, було два прямі влучання – в електростанцію ГЕС-1 та ГЕС-2. Загалом для удару ворог використав щонайменше 8 ракет.
  • Під час атаки дамбою рухався транспорт. Російські загарбники поцілили у тролейбус, внаслідок чого він згорів дотла. Після обстрілів рух автодорожнім переїздом греблі повністю обмежували.
  • Також відомо, що внаслідок ракетного удару стався витік нафтопродуктів у Дніпро, а також зафіксували засмічення ґрунтів. Тоді фахівці Державної екологічної інспекції Південного округу відбирали проби води, щоб провести лабораторні дослідження.