Окупанти цього разу намагалися максимально заплутано прокладати маршрути. Про це 24 Каналу розповіла керівниця об'єднаного пресцентру Сил охорони та оборони "Південь" Наталія Гуменюк.

Дивіться також На Півдні Сили оборони знищили 30 "Шахедів": є влучання на Вінниччині

Цілі атак

Підхід росіян до атак по Україні досить комплексний. Окупанти мають пріоритети по певних регіонах. Насамперед ворога цікавить припортова інфраструктура, зерносховища – все те, що може бути залучено в зерновій ініціативі, у якій, попри припинення попереднього формату, Україна продовжує брати участь як самостійний учасник.

Це дратує Росію,
– зазначила керівниця об'єднаного пресцентру Сил охорони та оборони "Південь".

Також під пильною увагою ворога залишаються об'єкти критичної інфраструктури, не тільки енергетичної, а й іншої, які забезпечують економіку регіонів за відповідними напрямками.

"Там, де регіон в умовах війни продовжує триматись в економічному сенсі й підтримувати населення", – мовила Гуменюк.

Деталі дронової атаки

Сили ППО відпрацювали по всьому маршруту руху БпЛА, тому так розкидані показники збиття по областях. Над Миколаївщиною було знищено 4 дрони, над Одещиною – 6 БпЛА й 20 дронів над Вінниччиною.

У зоні нашої відповідальності було ліквідовано 30 безпілотників,
– зауважила керівниця об'єднаного пресцентру Сил охорони та оборони "Південь".

На жаль, є влучання. Росіяни поцілили в об'єкт інфраструктури однієї з громад Вінниччини, де через потужну пожежу було організовано й запропоновано евакуацію місцевому населенню на випадок, якщо поширення вогню буде неконтрольоване. Однак пожежу оперативно локалізували, тому евакуація не знадобилася. Інформація про постраждалих не надходила.

Росія атакувала Україну дронами у ніч проти 30 вересня

  • Цієї ночі російські загарбники запустили по території України близько 40 "Шахедів". Ударні БпЛА летіли з південного напрямку – цілі були випущені з мису Чауда в тимчасово окупованому Криму.
  • Ворожі дрони маневрували, намагаючись обійти систему ППО, щоб увійти в центральні регіони України. Завдяки успішній роботі наших захисників їм це не вдалося. ППО ліквідувала 30 безпілотників.
  • На жаль, окупанти влучили в об'єкт інфраструктури Калинівської громади у Вінницькій області, на місці влучання спалахнула пожежа.