Військовий експерт Петро Черник сказав 24 Каналу, що такі дронові атаки виснажують ППО росіян. Однак важливо масштабувати ці дії на території противника, а також в окупованих регіонах.

Важливо У Криму гарячий сезон "бавовни": хронологія найгучніших вибухів

Маємо перемелювати ресурси ворога

Він зазначив, що дуже добре, що атака відбулась понад 40 БпЛА, але потрібно збільшувати коефіцієнт застосування безпілотних систем.

Є такий принцип: чим більше полетіло, тим більше збили, але, утім щось таки долетіло. Навіть одна одиниця радіотехнічної апаратури, гелікоптера – це вже якийсь результат. Маємо перемелювати ресурси ворога. Той хто краще буде нищити логістику, той рано чи пізно опанує перемогу,
– наголосив військовий експерт.

Військовий експерт оцінив наслідки потужних ударів по Криму: дивіться відео

Відомо, що внаслідок удару по військових об'єктах росіян в Криму, яка була спланованою спецоперацією СБУ, уражено радіолокаційну систему "Небо-М" в районі населеного пункту Берегове, а також стоянку гелікоптерів, радіолокаційну систему П-18 "Терек" та систему управління зенітно-ракетних підрозділів "Байкал-1М" біля населеного пункту Стрілкове.

"Це крок уперед та ще – ліквідація коштовної техніки. Так має бути надалі, однак частота та кількість однозначно мають зростати. Сподіваюсь дійдемо до того, коли будемо отримувати такі новини не раз на тиждень чи місяць, а щодня", – зазначив Петро Черник.

Що відомо про атаку на окупований Крим

  • На півострові проти ночі 5 грудня було дуже гучно. В російському міноборони повідомили про атаку Криму понад 40 дронами. Проте, російська пропаганда "звітувала" про те, що їхніми силами ППО було збито 26 безпілотних літальних апаратів. Ще 13 БпЛА нібито були перехоплені над акваторією Азовського моря та над Кримом.
  • Також вибухи вночі лунали у Севастополі, Феодосії, Керчі та у районі Старого Криму. Загалом на півострові було чутно від 9 до 30 вибухів.
  • Зокрема у Феодосії ціллю атаки міг бути "Морський Нафтовий термінал". У його напрямку летіли 2 дрони, однак в Росії розповіли, що один з них здетонував у повітрі, а його уламки впали на територію бази. А другий впав поруч з одним з резервуарів.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов підтвердив, що "бавовну" в Криму здійснили Сили безпеки та оборони України. Вони продовжуватимуть "планово демілітаризувати анексований півострів від російських загарбників".