6 березня, коли президент Зеленський та прем'єр Греції Кіріакос Міцотакіс перебували в одному з одеських портів, окупанти обстріляли місто балістикою. Цей інцидент викликав обурення в президентки Єврокомісії.

Дивіться також Понад 880 дронів і 170 ракет Росія запустила по портах Одещини з липня 2023 року

Ніхто вас не боїться

На своїй сторінці у соцмережі "Х" Урсула фон дер Ляєн назвала удар по Одесі під час візиту українського та грецького лідерів "підлим".

Водночас дипломатка поспішила запевнити російського агресора, що ця його чергова антигуманна витівка не здатна нікого залякати.

Нікого не лякає ця нова спроба терору – ні двох лідерів, ні хоробрий народ України,
– написала президентка Єврокомісії.

Також вона додала, що як ніколи, ЄС стоїть на боці України.

Викликає тривогу

Атаку на Одесу прокоментувала також президентка Молдови Мая Санду. На відміну від дон дер Ляєн, окрім засудження, вона також висловила занепокоєння. Удар Росії Санду назвала "нахабним". Водночас зазначила, що удар по місту неподалік перебування Зеленського та Міцотакіса не може не викликати тривогу.

Лідерка Молдови нагадала, що війна Росії проти України становить пряму загрозу нашій спільній безпеці в Європі, саме тому термінова підтримка Києва є вкрай необхідною.

Удар по Одесі під час візиту Зеленського: що відомо

  • Сьогодні, 6 березня, президент України спільно з грецькою делегацією на чолі з прем'єром країни прибув до Одеси.
  • Вранці біля 11 години, коли Зеленський показував главі грецького уряду порт, який зазнав російської атаки, окупанти почали обстріл Одеси балістикою.
  • Як повідомили ЗМІ, вибухи пролунали на відстані 150 метрів від лідерів держав.
  • Міцотакіс був вражений атакою. Він заявив, що вони не встигли спуститися в укриття. Зеленський натомість не здивувався. Він сказав, що росіянам однаково по кому і чому бити.
  • Грецьке видання написало, що ціллю окупантів був кортеж президента України. Однак у ЗСУ заперечили цю інформацію. Там додали, що росіяни як завжди атакували припортову інфраструктуру.
  • Відомо, що внаслідок удару загинуло 5 людей. Кількість поранених ще потребує уточнення.