Про це 24 Каналу розповів речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук, зазначивши, що ситуація є стандартною. Також він підтвердив той факт, що безпосередньо Військово-морські сили України є виконавцями цього чудового перформансу.

До теми У Севастополі уразили російський корабель "Коммуна": які масштаби пошкоджень

"Коммуну" декомунізували

Подібні акції, за словами Плетенчука, триватимуть в окупованому Криму і надалі. Він також уточнив деталі події в Севастополі.

"Хлопок", задимлення, паніка. Потім повідомлення місцевого колаборанта, що "нічого не відбулося" та "всі атаки відбиті". "Відбиті" вони були безпосередньо корпусом корабля,
– зазначив речник ВМС України.

Також він підтвердив, що уражено судно забезпечення "Коммуна", яке декомунізували.

Попри свій дійсно поважний вік, воно відігравало досить серйозну роль у складі Чорноморського флоту. На борту корабля з досить застарілим дизайном було розташовано сучасне обладнання. Зокрема він був обладнаний підводними дронами,
– наголосив Плетенчук.

Саме "Комуна" виконувала роботи на місці затоплення крейсера "Москва". Корабель випускав відповідні дрони, щоб зняти важливе обладнання, моніторити ситуацію з затопленим судном.

Тому "Коммуна" є унікальним судном у багатьох сенсах цього слова,
– впевнений він.

Також Дмитро Плетенчук підтвердив, що будь-який корабель – бойова одиниця, яка ходить під прапором Росії в акваторії Чорного та Азовського моря, залишається для України легітимною ціллю.

"В окупованому Криму подібні операції будуть тривати, поки там не закінчаться російські кораблі або поки вони нарешті не покинуть територіальні води України. Російський флот окупував їх і перебуває в них незаконно", – підкреслив речник ВМС України.

Що відомо про ураження російського корабля "Коммуна"

  • Вранці 21 квітня в одній з бухт окупованого Севастополя пролунали вибухи. Окупаційна влада повідомила про буцімто "відбиття атаки протикорабельної ракети". Проте через "падіння уламків" сталося "невелике загоряння" корабля.
  • "Коммуна" є найстарішим кораблем світового флоту. Його спустили на воду ще у 1913 році і тоді він мав назву "Волхов". Попри свій вік це судно було в Чорному морі єдиним російським кораблем – носієм підводних апаратів. Також корабель мав призначення шукати та рятувати підводні човни.
  • В ISW зазначили, що втрата "Коммуни" обмежить дії підводних човнів Чорноморського флоту Росії, а також операції з порятунку екіпажів уражених кораблів. Крім того, аналітики зазначають, найстаріший корабель надавав російському флоту "цінні можливості". Він брав участь у ходових випробуваннях підводних човнів і долучався до бойових операцій на морському дні.