Українські зусилля спрямовані на створення сприятливих умов для більших контрнаступальних операцій. Тобто Україна розширює зусилля й на військово-морські цілі.

Дивіться також СБУ підірвала великий російський танкер SIG: все, що відомо про атаку

Для чого українська сторона могла атакувати російський танкер SIG

Аналітики американського Інституту вивчення війни пригадали, що вдруге за два дні були атаковані російські кораблі. Так, у ніч проти 5 серпня під атакою опинився російський танкер SIG, який транспортує нафтопродукти та, ймовірно, перевозив паливо для потреб російських окупантів.

Врешті танкер зазнав пробоїни в районні машинного відділення біля ватерлінії з правого боку, тому його затопило і судно не могло самостійно рухатись.

Українські війська протягом тривалого часу націлювалися на Керченський міст, щоб погіршити матеріально-технічне забезпечення російських військ на півдні України, і атака на SIG, ймовірно, є частиною ширшої спроби вивести з ладу кораблі, залучені до постачання для російських військових сил, і місце атаки поблизу мосту може вказувати, що це було частиною більшої спроби порушити логістику Росії вздовж ключової російської наземної лінії зв'язку,
– зазначили аналітики.

Також вони пояснюють, що попередні українські зусилля з перехоплення зосереджувались переважно на російських військових об'єктах на суші. Та, ймовірно, наразі українські сили розширюють свої зусилля, включивши до них і військово-морські сили як складову частину цих зусиль.

"Українські офіційні особи неодноразово заявляли про свою прихильність цілеспрямованої кампанії з перехоплення російських військових цілей з метою послабити російську логістику та обороноздатність, щоб створити сприятливі умови для майбутніх українських контрнаступальних дій", – зауважили аналітики.

Вони також пояснили, що Україна продовжує створювати умови для майбутніх вирішальних операцій з допомогою кампанії з перехоплення, як це було до і під час контрнаступальних операцій у Харківській та Херсонській областях у 2022 році.

"Однак тепер вони завдають ударів просто глибше в російських тилових районах і охоплюють морські об'єкти", – зазначили в ISW.

Коротко про атаку на російські кораблі

  • У ніч проти 4 серпня біля Новоросійська був атакований російський великий десантний корабель "Оленегорський горняк". За даними українських моніторингових груп, на кораблі пробиття та крен на лівий борт.
  • У ніч проти 5 серпня під атакою опинився танкер SIG, який перебував на якірній стоянці 471 за 50 кілометрів від Керченської протоки.
  • Служба безпеки України заявила, що спецоперації у територіальних водах України є повністю законними. Ба більше, в СБУ зазначили, що для припинення "бавовни" окупантам треба покинути територіальні води України та нашу землю.