У казахському міністерстві зазначили, що жоден дрон з їхньої території не залітав у Росію. Таким чином казахи спростували чергові наративи російської пропаганди.

Цікаво Понад 1000 кілометрів від України: де в Татарстані розташована економічна зона "Алабуга"

У Казахстані спростували заяви пропагандистів про дрон

У Міністерстві оборони Республіки Казахстан офіційно заявили, що інформація, що розповсюджують в деяких телеграм-каналах, що нібито безпілотники, що атакували об'єкти Республіки Татарстан, були запущені з території Казахстану, не відповідає дійсності.

Подібні інсинуації спрямовані дискредитувати Республіку Казахстан. У зв'язку з цим просимо громадян і засоби масової інформації не реагувати на чутки, що розповсюджуються, і довіряти лише офіційним джерелам інформації,
– наголосили у міністерстві.

Варто зазначити, що інформацію про те, що дрон нібито був запущений з території Казахстану сказав журналіст кремлівського видання Дмітрій Смирнов.

Не захотівши визнавати, що це була атака України, пропагандист зазначив, що "від Нижньокамська та Єлабуги до кордону з Україною 1 200 кілометрів, а до кордону з Казахстаном – лише 500 кілометрів, тому подумайте самі, звідки могли пустити дрони".

Однак не лише він відзначився такими брехливими заявами. Так, депутат держуми Росії Андрєй Гурульов заявив, що не відкидає, що "безпілотник, який атакував Татарстан, міг бути запущений зі степів Середньої Азії". Під цю ж зону, вочевидь, також, на думку росіянина, підпадає і Казахстан.

У Татарстані атакували завод з виробництва "Шахедів"

  • У Росії повідомили, що безпілотники вперше з початку повномасштабної війни здійснили атаки на Татарстан. Згідно з повідомленнями, два безпілотні літальні апарати влетіли на заводи в Єлабузі та Нижньокамську.
  • Російські ЗМІ писали, що об'єктом атаки стали заводи, відповідальні за виробництво ударних безпілотників типу "Шахед". Ці об'єкти розташовані на території особливої економічної зони "Алабуга".
  • Зрештою джерела 24 Каналу розповіли, що атаку на завод організувало ГУР МО з дронами українського виробництва. Водночас прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков підтвердив атаку на завод, звинуватив у цьому Україну та взявся погрожувати нашій державі "знищенням".