Зокрема Німеччина вирішила запровадити тримісячний мораторій на рішення про продовження експлуатації своїх атомних електростанцій.
“Саме з урахуванням цього, ми призупиняємо нещодавнє рішення про продовження терміну служби атомних електростанцій. Це мораторій, і він дійсний терміном на три місяці”, - каже канцлер ФРН Ангела Меркель.
Втім, природозахисники та активісти з організацій, які виступають проти АЕС, таким рішенням не вельми задоволені. Вони переконують - німецькі атомні об’єкти до таких ситуацій зовсім не пристосовані, і може статися найгірше.
“Ми шоковані тим, що сталося в Японії. Найгірші страхи стали реальністю. І такий інцидент може статися навіть тут, в Німеччині, у Баден-Вюртембергу. Тут навіть може бути руйнування реактора. А Неккарвестхайм не пристосований до сильних землетрусів”, - каже речник громадської асоціації, яка виступає проти АЕС Неккарвестхайм Вольфрам Шефбрурх.
До Німеччини вирішила долучитися і Швейцарія. Ця країна заморозила свою програму із заміни атомних реакторів. Всього в Швейцарії є 4 АЕС, на яких працює 5 енергоблоків. Спеціалісти планують ретельно проаналізувати події в Японії і лише тоді прийняти рішення щодо своєї ядерної програми.
А от в Угорщині подіями в Японії мало занепокоєні. Влада переконує - зона, де розташована єдина в країні АЕС, не є сейсмоактивною.
“Ца електростанція може витримати підземні поштовхи магнітудою 6,5 бала за шкалою Ріхтера. Якщо взяти до уваги, що такі землетруси в Угорщині за останні 1500 років відбувалися раз чи два, і жодного разу в зоні, де стоїть станція, то все в порядку”, - каже голова прес-служби АЕС "Пакс" Іштван Міттлер.
Сьогодні, зазначимо, експерти з ядерної безпеки країн-члені ЄС зберуться на зустріч, щоб обговорити ситуацію, що склалася в Японії. Втім, самі ж енергетики кажуть, що очікувати якихось революційних рішень не варто
“Ми не очікуємо великих змін, можливо, перегляду системи безпеки на наших АЕС. Варто взяти до уваги, що вибух на АЕС Фукусіма стався і через землетрус, і через цунамі. Я не хочу сказати що в Європі ніколи не буде цунамі, але така ситуація аж надто неймовірна”, - каже генеральний директор Європейської асоціації атомної енергетики Сантьяго Сан Антоніо.
Зазначимо, зараз в Європі діє 195 атомних електростанцій. Кілька об’єктів перебувають у стадії побудови. Найбільше таких в Росії - 11. Але російська влада переконує, що від ядерної енергетики відмовлятися нізащо не збирається, і ніякі природні катаклізми їхнім АЕС не загрожують.