Ситуація в енергосистемі України залишається надзвичайно складною через російські обстріли інфраструктури. Аварійні відключення ввели відповідно до розпорядження НЕК "Укренерго".

Читайте також Як відключення світла підвищують відвідуваність кафе та ресторанів

Аварійні відключення світла

Першими про відключення світла повідомили ввечері 6 червня у Львівобленерго. Українців закликали ощадливо користуватися електроенергією, аби запобігти новим відключенням.

Згодом до Львова та області також доєдналася Одеса.

В Одеській області за розпорядженням НЕК "Укренерго" введені екстрені відключення світла. Ми вимушені застосовувати їх без попередження через перевищення доведених на сьогодні лімітів,
– йдеться в дописі ДТЕК.

В ДТЕК нагадали, що під час екстрених відключень, графіки, які можуть бути спрогнозовані заздалегідь, не діють.

Пізніше стало відомо, що аварійні відключення діятимуть у 12 областях України та місті Києві. Екстрені відключення для побутових та промислових споживачів застосовуватимуть в таких областях: Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Київ і Київська область, Кіровоградська, Одеська, Рівненська та Харківська.

Також можливі перерви в енергопостачанні об'єктів критичної інфраструктури.

Аварійні відключення будуть скасовані після входження областей у визначені для них ліміти споживання, надалі будуть діяти графіки погодинних відключень,
– повідомили в Укренерго.

Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький пояснював, що тривалість відключень та ліміти обсягів споживання електроенергії залежать від специфіки кожної області, зокрема, від кількості об'єктів критичної інфраструктури. Саме через це відключення світла можуть бути різними у регіонах.

Як вимикатимуть світло 7 червня

  • Як повідомили в Укренерго, завтра, 7 червня, протягом усієї доби на території нашої держави прогнозується значний дефіцит в енергосистемі. Тому, вимушено будуть запроваджені ліміти на використання електроенергії.
  • Ліміти на споживання електроенергії будуть діяти для кожної області з 00:00 до 24:00.
  • Також зазначається, що у разі перевищення встановлених лімітів споживання доведеться застосовувати графіки аварійних відключень.