Причину цього пояснив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Він також прокоментував, як на тривалість відключень впливають ліміти обсягів енергоспоживання.

Дивіться також Для киян відключення триватимуть вдвічі довше: чому так відбувається

Причина – "обласна специфіка"

Кудрицький зауважив, що тривалість відключень та ліміти обсягів споживання електроенергії залежать від специфіки кожної області. Враховувати ці особливості – головне завдання під час складання графіків відключень.

Також голова Укренерго додав, що відключення залежать від кількості критичної інфраструктури в регіоні.

Треба розуміти, що різні області можуть мати різний процент критичної інфраструктури у своєму споживанні. Це сильно буде впливати на те, який графік відключень буде, наприклад, у населення,
– сказав він.

Так, є області, де сильно розвинута промисловість, а є області, у яких велика частка споживання припадає саме на населення та малих непобутових споживачів. Як приклад, Запорізька та Закарпатська області, відповідно.

"І ясно, що навіть коли ти пропорційно на ці області розподіляєш ліміти, ефект для жителів може бути різним. Вся ця система – вона покликана, з одного боку пропорційно розподілити наявну електроенергію, а з іншого – ще трохи врахувати "обласну специфіку", – додав Кудрицький.

Ситуація в енергосистемі: останні новини

  • Україна уже втратила понад 30 гігаватів потужностей. За останніми підрахунками, збитки останніх російських обстрілів перевищують 1 мільярд доларів.
  • Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зауважив, що Росія знищила теплову генерацію України, яка існувала ще з часів СРСР. Тому її потрібно відновлювати у тому самому вигляді, у якому вона була, або ж орієнтуватися на зелену енергетику та відповідати європейському курсу.
  • Окрім того, українцям доведеться платити за світло більше. Так, з 1 червня тариф на електроенергію для населення зріс майже у 2 рази. Експерт Володимир Омельченко пояснює це, зокрема, відсутністю можливості у "Енергоатому" та "Укренерго" фінансувати різницю між ринковою ціною електроенергії та тарифами для населення.
  • А гендиректор YASNO Сергій Коваленко водночас вважає, що українцям варто готуватися до складної зими. Адже частина об'єктів енергосистеми не підлягає ремонту, а Росія може й надалі здійснювати обстріли.