На Авдіївському напрямку є щонайменше 3 плацдарми, які Сили оборони використовують для знищення окупантів. Про це 24 Каналу розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан, пояснивши, яка ситуація в районі Авдіївки.

Варто переглянути Росіяни тиснуть під Бахмутом та Авдіївкою: як за тиждень змінилась лінія фронту

Що відбувається поблизу Авдіївки

Промзона на Авдіївському напрямку є у "трикутнику" Спартак – Авдіївка – Ясинувата. За неї зараз точаться важкі бої. "Промка" важлива для росіян, щоб не дати ЗСУ можливості зробити маневр на Донецьк.

Однак, оскільки успіхів в окупантів майже не було, промзону просто розбили з допомогою КАБів, авіації та артилерії.

Останні півтора місяця вони конкретно зносили "промку", як і намагаються робити з Авдіївкою. Зараз цей плацдарм, який росіяни ж створили, слугує для їхнього ж знищення. Вони там закріпитись не можуть, а ми відійшли трохи ближче до Авдіївки,
– зазначив Роман Світан.

Українські військові утримують промзону за допомогою артилерії, яка є в Авдіївці. Схожа ситуація також в районі Авдіївського коксохімічного заводу. Там створений плацдарм між залізничною дорогою та самим коксохімом.

"Коксохім – це потужне підприємство, трохи менше ніж "Азовсталь", деякі технологічні процеси там відбуваються дотепер вже впродовж 30 років. Він перебуває під контролем наших військ", – наголосив полковник запасу.

Крім того, є ще третій плацдарм в районі Степового біля залізничної дороги в сторону Очеретиного. Росіяни намагаються переходити через залізницю і ЗСУ навіть їх пропускають, однак потім накривають артилерійським вогнем. Вогняним валом окупантів зганяють на кулемети або ж мінні поля.

Роман Світан про бої в районі Авдіївки: дивіться відео

Ситуація на Авдіївському напрямку: детальніше

  • Промзона справді є місцем, де окупанти протягом останніх тижнів дуже активізувалися. Крім того, росіяни штурмують Авдіївку з флангів. Ворожа піхота намагається пробитися до Авдіївського коксохімічного заводу. Днями українські військові там дали гідну відсіч ворогу.
  • Попри величезні втрати росіяни не полишають спроб оточити Авдіївку. Для атак загарбники використовують й авіацію. Проте українським військовим вдається не просто стримувати навалу ворога, а й завдавати йому чималих втрат.
  • До слова, у розвідці Британії повідомили, що за листопад російська армія втратила рекордну кількість військових. Розвідники зазначили, що значною мірою це спричинено активізацією окупантів біля Авдіївки.