Про це 24 Каналу розповіла волонтерка та засновниця БО БФ "Янголи Донбасу" Яна Статна, додавши, що райони обстрілюють по кілька разів на день. Ландшафт міста може змінюватися упродовж години або й ще швидше.

До теми Росія активно намагається оточити Авдіївку: карта бойових дій за 3 лютого

Люди досі не хочуть виїжджати з Авдіївки

У місті дуже небезпечно. По Авдіївці постійно прилітають 500-кілограмові авіаційні бомби. Навіть попри це, там досі залишаються цивільні. Вони більш охоче, ніж раніше погоджуються на евакуацію, але все ж є мешканці, які досі переконують, що залишатимуться в Авдіївці до кінця.

Я вже дуже давно працюю в Авдіївці. Ще раніше можна було побачити людей, які сиділи на лавочках, розчищали вулиці, працювали в себе на городах – зараз всього цього немає. Людей ми шукаємо, вони сидять тільки в підвалах, але треба розуміти, що безпечних будинків і підвалів майже не залишилося,
– розповіла Яна Статна.

Ворог дуже підступний, він знищує абсолютно все КАБами. Російські дрони безперервно висять над містом і чекають, щоб хтось запалив буржуйку, кудись вийшов – це для окупантів стає "небезпечним місцем" і вони його одразу атакують, починають стріляти.

Те. що робить Росія з Авдіївкою та її населенням – це просто геноцид, тероризм, це найбільше зло, яке тільки може бути. Такого я ще не бачила,
– наголосила волонтерка.

Вона додала, що в Авдіївку їздять для того, щоб допомогти цивільному населенню, а також нашим військовим. При цьому треба враховувати дуже багато моментів, бо дорога прострілюється, по ній також б'ють КАБами та дронами.

Що зараз потрібно українським військовим

Весь світ уже говорить про те, що йде війна технологій, війна дронів. Тому треба особливо вкладати кошти у засоби РЕБ, бо це те, що зараз дуже актуально для ЗСУ. Вони мають бути забезпечені хоча б такими засобами.

Нам треба бути на крок попереду ворога, тому дрони, РЕБи – це засоби, які не стоять на місці, вони змінюються. Коли мені хтось каже, що немає РЕБу, то в це просто неможливо повірити. Ними мають бути забезпечені всі екіпажі, бо дорога до Авдіївки дуже небезпечна,
– підкреслила Яна Статна

Автомобілі також важливі. Цей запит завжди актуальний, бо є багато випадків влучань FPV-дронів у машини. БО БФ "Янголи Донбасу" вже давно працює в Авдіївці, фонд намагається закривати всі потреби. Але з 10 жовтня 2023 року, коли почався активний наступ Росії, масштабні штурми зі всіх напрямків, то запити збільшились.

"Є спеціальна банка, яка завжди активна. Її можна поповнити. Вона для потреб різних підрозділів, які перебувають в Авдіївці та на околицях міста. Такі речі, як дрони різних типів, автівки, тактична медицина, засоби РЕБ – все це потрібно й ми можна це оперативно закупити та передати", – зауважила волонтерка.

Росія тисне на Авдіївку: актуальні новини

  • Окупанти зазнають шалених втрат, намагаючись захопити місто. У 47 ОМБр підкреслили, що резерви загарбників – скінченні, тому вони рано чи пізно дадуть про себе знати. Також військові розповіли, що біля Авдіївки є ділянка розміром з футбольне поле. Вона вкрита сотнями тіл російських окупантів. Таких самих великих втрат ворог зазнає і в техніці
  • Очільник Авдіївської МВА Віталій Барабаш 29 січня повідомив, що ЗСУ відбили ресторанний комплекс "Царська охота". Раніше його захопили окупанти. Барабаш додав, що у місті надзвичайно складна ситуація, тривають важкі бої. Ворог підтягує резерви й щоденно обстрілює Авдіївку та позиції наших захисників з різних видів зброї.
  • Британська розвідка підтверджує, що Авдіївка залишається головною ціллю для росіян. Окупанти намагаються просуватися одразу з трьох сторін: з півдня, півночі та сходу. Українські контратаки стримують ворога, а головний шлях постачання ресурсів до Авдіївки – залишається під контролем України.