Мовиться, зокрема, про розмову "розвідників" окупантів – Сергія "Похмурого" Дубинського та Леоніда "Крота" Харченка. Вона відбулася 17 липня 2014 року о 16:42, через пів години після падіння MH-17.

До теми Катастрофа MH17 на Донбасі: зашморг Гааги змикається

"Ми на місці, збили "СУшку", – відзвітував "керівництву" Харченко. "Молодці. Ай, молодці", – відповів на це йому тоді Дубинський.

Приблизно через годину після катастрофи Дубинський телефонував іншому бойовику – з прізвиськом "Боцман".

Той запитав "Похмурого", як у нього справи. На це Дубинський відповів, що не дуже. Мовляв, українці б'ють "Градами".

Розшифровка розмови з "Боцманом"

"Боцман": У мене тут літак підбили, зараз буду шукати ящики (чорні – 24 канал). Як знайду – додому поїду.

Дубинський: Ми бахнули "СУшку" над Савур-Могилою. Мої теж шукають (чорні ящики). По нас гатять, зараз тільки перестали. Ми ж тримаємо Маринівку.

Розмови про збитий "Боїнг"

Ввечері о 18:20 Дубинському подзвонив інший чоловік – Ігор. Найімовірніше, що це був Ігор Гіркін – один з тодішніх ватажків донецьких бойовиків.

Він поцікавився у "Похмурого" про "Боїнг", який впав неподалік Донецька. Мовляв, почув про це від журналістів. "Я не в курсі", – сказав Дубинський.

Раніше "Я на місці, чекаю з іграшкою": у Гаазі заслухали переговори бойовиків перед збиттям MH17

Через кілька хвилин Дубинський з іншим бойовиком – Пулатовим. Йому він говорив, що збитий СУ "буквально за хвилину перед катастрофою збив китайський пасажирський транспорт".

Через 3 години після збиття "Боїнга", приблизно о 19:30, Дубинський знову спілкувався з Гіркіним. "Похмурий" намагався переконати його у своїй версії подій.

Дубинський: Сенс у чому ... "СУшка" вальнула "Боїнг". А вже "СУшку" наші вальнули "Буком". І це спостерігали до*** (багато) наших.

Гіркін: Зрозумів. Ну, я не дуже в це вірю.

Дубинський: Та все одно на нас звалять.

Згодом "Похмурому" зателефонував Харченко й запитав, чи допускати на місце аварії ОБСЄ. Той відповів: "Та нехай". І уточнив, чи точно збивали саме винищувач. Той запевнив, що так.

Розслідування катастрофи рейсу MH17: коротко

  • Слухання справи по суті розпочалися 7 червня 2021 роу. Вже наступного дня заслухали перших свідків запуску ракети по "Боїнгу".
  • У катастрофі звинувачують Олега Пулатова, Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського і Леоніда Харченка. Ніхто із них не бере участі у судовому процесі.
  • Свою причетність до катастрофи обвинувачені заперечують. Воднчоас Олег Пулатов погодився взаємодіяти з судом через своїх адвокатів.
  • Слухання триватимуть до 9 липня 2021 року. У вересні 2021 року родичі загиблих внаслідок катастрофи зможуть звернутися до суду.