Іноземні журналісти показали, як виглядає місто після майже 10 місяців бойових дій. Росія фактично стерла його з лиця землі.

Дивіться також ЗСУ все ще тримають Бахмут, росіяни наступають на кількох напрямках: карта боїв за 23 травня

Як виглядає Бахмут

Видання показало кадри, зроблені з допомогою безпілотника 19 травня 2023 року. Там видно обпалені вщент колись житлові будинки, зруйновані школи, вкриті вирвами парки.

Бахмут зруйнований,
– констатує видання та показує кадри з міста.

Як виглядає Бахмут після місяців важких боїв: дивіться відео

"Росіяни проголошують перемогу в цій битві. Українці, які завойовують околиці, кажуть, що загибель міста – це не кінець кампанії з вигнання росіян з руїн, а лише ще один етап у катастрофічній війні", – написало видання.

Журналісти також пояснюють, що поняття "переможця" кидає виклик тому, що явно втрачено. Адже багато життів і будинків у колись мирному місті, яке відоме своїми соляними шахтами та ігристим вином, здебільшого перетворилися на попіл.

У місті, наповненому смертю та руйнуваннями, ознаки життя є винятком,
– пояснили журналісти.

Адже вони зафіксували на відео місцевих мешканців, які, попри обстріли, намагались перейти в інше місце.

У Офісі Президента також показали знищений Бахмут

Бахмут. В історії "мір", який несе Росія, назавжди буде виглядати саме так. Тотальне руйнування, жодного розвитку. Ідеологічно – це утопія. Варварство ніколи не дає розвитку, воно забирає майбутнє в самих варварів,
– написала Дарія Зарівна.

Радниця з питань комунікацій керівника Офісу Президента України додала, що Україна відбудує міста, а Росія завжди буде утопією.

"І як і кожна утопічна імперія – необов'язково збереже нинішню форму", – додав Зарівна.

Як Росія знищила український Бахмут: дивіться відео

Останні новини з Бахмутського напрямку

  • Росіяни заявили про "взяття" Бахмута. Насправді ж там досі тривають бої за місто. Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий розповів, що Пригожин хизується нібито "взяттям" Бахмута, зокрема й тому, що їм потрібна хоч надумана перемога після понад 9 місяців боїв за районний центр.
  • Тимчасовий виконувач обов'язків командира 3-ї ОШБр, майор Родіон Кудряшов розповів, що українським захисникам вдалось ліквідувати цілий батальйон мотострілецької бригади. Мовиться про дві роти 72-а бригади регулярних військ Росії – понад 100 осіб "двохсотих" і понад 100 осіб "трьохсотих".
  • Джо Байден заявив, що Росія втратила у боях за Бахмут понад 100 тисяч військових. Ймовірно, мовиться про поранених та вбитих.