Про це в ефірі 24 Каналу заявив військовий експерт Олег Жданов. Він підкреслив, що російські війська зазнають колосальних втрат на Бахмутському та Лиманському напрямках.

Дивіться також Окупанти хочуть, щоб допомагали не Україні, а їм, – Жданов про фейкові відео з Кораном

Сили ПВК "Вагнера" близькі до кульмінації

Таку думку американського Інституту вивчення війни процитував Олег Жданов. Він уточнив, що мова йде саме про Бахмут. Сам наступ Росії в Україні сповільнився.

"Вони вийшли на плато і більше на сьогодні показати не зможуть. За оцінками військових експертів, сили ПВК "Вагнера" були десь в межах 40 – 45 тисяч, сьогодні біля 7 тисяч", – навів дані розвідок західних аналітичних агентств Жданов.

Олег Жданов про сповільнення наступу Росії: дивитись відео

Як приклад, експерт навів цифри: сьогодні угрупування ПВК "Вагнера" проводить від 20 до 29 наземних атак щоденно. Натомість раніше – від 90 до 100.

"Не зрівнюйте цифри, які я називав із зведень Генштабу. Тому що там про всі напрямки, де вони атакують. А це підраховані атаки на тих ділянках фронту, де безпосередньо воювали бійці підрозділу "Вагнера", – пояснив деталі спікер.

ЗСУ повертають позиції

Плюс до описаної ситуації, росіяни розтягнули свої ділянки, зазначає Жданов. На певних відрізках вони відступають, а українські військові повертають свої позиції.

Наступ Росії забуксував, щоб там не казали, що вони впевнено йдуть вперед, починаючи формувати "велику губу кліщів" навколо Сіверського угрупування військ від Кремінної, наступаючи на Лиман. Там їхній наступ практично купірований,
– підкреслив Олег Жданов.

Наступ росіян: останнє

  • На початку 2023 року західні ЗМІ прогнозували великий наступ росіян. Утім, якби вони й мали такі плани, то вони не вдалися б, відзначив Михайло Самусь. Росія наразі не має достатньої кількості резервів та ресурсів, аби проводити такі широкомасштабні операції.
  • Вирішальні бої, ймовірно, відбудуться в середині весни та влітку. Таку думку припустив Роман Світан. За його словами, основні наступальні дії будуть спрямовані на вихід до азовського узбережжя.
  • Також військовий експерт розповів і про неспроможність росіян наступати на Бахмутському напрямку в бік Слов’янську. Вони потраплять під потужні флангові удари Краматорської та Дружківської угрупувань.