Глава держави провів сьогодні чергове засідання Ставки, повідомляє 24 Канал. Основну увагу, звичайно, приділили ситуації на фронті, передусім – на Донеччині та на південних напрямках.

Цікаво Танків не буде: Італія заявила, що не надаватиме Україні наступальну зброю

Президент розповів про ситуацію на фронті

Зеленський зауважив, що ситуація на фронті – дуже жорстка.

Бахмутський, Вугледарський та інші напрямки в Донецькій області – це постійні російські штурми. Постійні намагання прорвати нашу оборону,
– зауважив президент.

За його словами, окупаційна армія не рахує людей і, попри численні свої втрати, зберігає високу інтенсивність атак.

"У деяких своїх війнах Росія втрачала загалом менше, ніж кладе там, зокрема під Бахмутом. І протиставити цьому можна лише надзвичайну стійкість і повне розуміння того, що, захищаючи Донеччину, наші воїни захищають усю Україну. Робимо все, щоб наш тиск усе ж переважив штурмові можливості окупантів", – наголосив глава держави.

Він додав, що кожен зупинений крок ворога саме там – це десятки недопущених кроків окупантів на інших напрямках. Президент подякував усім українським підрозділам і кожному воїну особисто, хто попри все зберігає позиції й відбиває ворожі штурми на Донеччині. Він особливо відзначив бійців:

  • 72-ї окремої механізованої бригади та 80-ї окремої десантно-штурмової бригади за наполегливість при виконанні бойових завдань на Донецькому напрямку.
  • 44-ту та 406-ту артилерійські бригади, а також розвідувальні підрозділи 123-ї та 124-ї бригад тероборони за роботу на Півдні.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Зауважте Путін не відмовиться від війни, бо боїться програти на виборах, – Орбан

Росія хоче затягнути війну

Зеленський розповів, що головнокомандувач, командувачі оперативних напрямків та міністр оборони доповідали на Ставці про:

  • характер дій ворога,
  • відповіді Сил оборони,
  • постачання боєприпасів і техніки бойовим підрозділам.

Своєю чергою, керівник розвідки доповів про те, як ситуація може змінитися найближчим часом.

Робимо все, щоб наш тиск все ж переважив штурмові можливості окупантів. І дуже важливо при цьому зберігати динаміку оборонної підтримки від наших партнерів. Швидкість постачання була й буде одним із ключових чинників у цій війні,
– зазначив президент.

За його словами, Росія сподівається затягнути війну, виснажувати сили українців. Тому необхідно зробити час нашою зброєю та пришвидшувати події, зокрема постачання й відкриття нових потрібних збройних опцій для України.

"Цього тижня ми маємо вагомі оборонні результати у відносинах зі Сполученими Штатами, Німеччиною, Польщею, Канадою, Бельгією, Норвегією, Італією та іншими країнами. Наступний тиждень маємо зробити не менш сильним для нашої оборони", – зауважив глава держави.

Він додав, що розмовляв сьогодні з новообраним президентом Чехії Петром Павелом та почув повне розуміння ситуації.

"Запросив пана президента відвідати Україну. І впевнений, що разом ми зможемо суттєво посилити нашу спільну європейську відповідь на російську терористичну загрозу", – заявив президент.

Також він сьогодні провів тривалу нараду з сектором безпеки України – СБУ та іншими спеціальними службами.

"Посилюємо нашу державу й будемо зупиняти відповідним чином кожного, хто намагається Україну послабити зсередини", – наголосив глава держави.

Варто прочитати Важкі бої біля Вугледара та нищівні удари по окупантах: головне з Генштабу

Олімпійський рух і держави-терористи не мають перетинатися

Президент зазначив, що 29 січня весь день російська армія по-звірячому обстрілювала Херсон. Пошкоджень зазнали житлові будинки, різні соціальні та транспортні об'єкти – лікарня, пошта, автостанція.

В лікарні обстрілом поранено двох жінок – медичних сестричок. Загалом станом на цей час є повідомлення про шістьох поранених і трьох загиблих. Мої співчуття всім, хто втратив рідних унаслідок російського терору,
– зауважив Зеленський.

Він додав, що в таких умовах, на тлі таких постійних російських терористичних ударів по українських містах і селах, на тлі постійних російських штурмів, які намагаються не залишити просто жодної цілої стіни, навіть шокує, що доводиться переконувати міжнародних спортивних бюрократів відмовитися від будь-якої підтримки держави-терориста.

"Намагання Міжнародного олімпійського комітету повернути російських спортсменів на змагання та Олімпійські ігри – це намагання сказати всьому світу, ніби терор може бути чимось прийнятним. Ніби можна заплющити очі на те, що Росія робить із Херсоном, із Харковом, із Бахмутом та Авдіївкою", – зазначив глава держави.

Сьогодні Зеленський направив листа стосовно цього президенту Франції Емануелю Макрону. Також він продовжив розмову лідерів, яка відбулась 24 січня.

"Готуючись до паризької Олімпіади, ми маємо бути впевнені в тому, що Росія не зможе використовувати її чи будь-яку іншу міжнародну спортивну подію для пропаганди агресії чи свого державного шовінізму. У першій половині XX століття у Європі було допущено надто багато помилок, які призвели до дуже страшних трагедій. Була й вагома олімпійська помилка. Олімпійський рух і держави-терористи точно не мають перетинатися", – наголосив президент.

Він подякував всім, хто допомагає захищати українців від російського терору, а також кожному й кожній, хто хоробро захищає нашу державу в лавах Сил оборони й безпеки.

"Світла пам'ять усім, хто боровся за незалежність і цілісність України в бою під Крутами та в кожній іншій битві, які допомогли нашому народу зберегтися й здобути свою власну державу!" – підсумував глава держави.