Попри це, Італія обіцяє працювати для досягнення миру. Про це заявив міністр закордонних справ Антоніо Таяні.

Цікаво Ситуація складна, але контрольована, – Резніков про бої на Сході

Італія не надаватиме наступального озброєння Україні

Таяні зазначив, що військова ситуація в Україні – дуже складна.

Ми дуже стурбовані, ми всі працюємо заради миру і, як вирішив парламент, готові надати оборонну зброю. Ми ніколи не надішлемо наступальну зброю, тому що ми не воюємо з Росією, у нас немає нічого спільного з російським народом,
– зауважив міністр закордонних справ Італії.

Він підсумував, що Італія лише прагне захистити незалежність України.

Яка зброя потрібна Україні

Резніков розповів, яка зброя потрібна Україні. Серед бажаного:

  • винищувачі,
  • бойові літаки,
  • далекобійні ракети.

За словами очільника українського оборонного відомства, все це потрібно не для ударів по території Росії, а для знищення складів та командних пунктів окупантів.

Резніков сподівається, що наступні 2 тижні переговорів з європейськими та північноамериканськими союзниками щодо військових літаків завершаться ухваленням позитивного рішення. Він підкреслив, що з розвитком війни в Україну почала надходити військова техніка, в наданні якої колись відмовляли.

Для мене все, що неможливо сьогодні, можливо завтра,
– підсумував Резніков.

Варто прочитати Путін не відмовиться від війни, бо боїться програти на виборах, – Орбан

Україна може отримати винищувачі

  • Велика Британія готова передати Україні винищувачі. Проте є одна умова, яка залежить безпосередньо від російського війська.
  • Винищувачі обіцяють передати, коли російські війська відійдуть. Після цього літаки патрулюватимуть повітряний простір над Україною. Однак наразі незрозуміло, що криється за словами "відхід" – часткове звільнення українських земель від окупації чи повне.
  • Навколо передачі Україні винищувачів F-16 точаться серйозні дебати. Частина держав-союзників це всіляко підтримує. Проте є й ті, хто побоюється такого рішення. Мовляв, це може стати причиною ескалації.
  • Водночас посол України у Франції Вадим Омельченко зазначив, що на нашу державу чекає неабияка військова допомога – міжнародні партнери передадуть 321 важкий танк.