Але, як зазначають джерела видання The Telegraph, статися це може за однієї умови. Розповімо далі, що має статися, щоб ми отримали винищувачі від Великої Британії.

Читайте також Міцні, мов криця: як допоможуть Україні польські танки PT-91 Twardy від Дуди

Усе залежатиме від ворога

Україна може отримати винищувачі за умови, що російські війська відійдуть. В такому разі повітряні судна займатимуться патрулюванням повітряного простору над нашою державою. Водночас достеменно невідомо, що мається на увазі під "відходом". Чи це про якісь конкретні території, чи про всю країну.

Одне з джерел видання, коментуючи ситуацію довкола передачі винищувачів, заявило "ніколи не кажіть ніколи". А от інше підкреслило, що відповідне питання наразі "не в пріоритеті".

У Британії стурбовані недостатньою допомогою

Видання зауважило, що армія Великої Британії стурбована. Її бентежить той факт, що ані військово-повітряні сили, ані військово-морський флот не зробили істотного внеску, який би міг підтримати Україну. Джерела, з якими спілкувалися журналісти, переконані, що нашій державі необхідне залучення усіх видів збройних сил країни.

Водночас співрозмовники з ВПС та ВМФ пояснили, що не так. За їхніми словами, озброєння Великої Британії сучасніше та складніше у використанні. Тож на його опанування знадобиться більше часу. До слова, журналісти нагадали, що українські військові з літа 2022 року навчаються керувати двома мінними тральниками класу Sandown. Себто момент навчання є, а от передачі оснащення такого типу – ні.

Україна може отримати F-16

  • Зауважимо, що серед наших союзників точаться активні дебати. Вони обговорюють можливість передачі Україні винищувачів F-16. Представники одних країн всіляко підтримують це. Але є й ті, хто досі побоюється так званої ескалації.
  • Втім, усе це питання часу. Ситуація з HIMARS, IRIS-T, Patriot, Leopard та Abrams показала, що ескалації не буде. Росія продовжує наступи й агресивно обстрілювати Україну незалежно від того, чи дають нам більше зброї. Але сам факт її передачі допомагає нам наблизитися до перемоги та здолати ворога.
  • Наостанок підсвітимо хороші новини щодо військової допомоги. Посол України у Франції Вадим Омельченко зауважив, що наші міжнародні партнери передадуть нам 321 важкий танк. Правда, достеменно невідомо, коли це має статися.
  • Водночас український посол підкреслив, що Україна не може довго чекати. Якщо нам передадуть танки у серпні – вересні, то "буде надто пізно". З такою ж думкою виступив Володимир Зеленський під час одного з інтерв'ю.