Однак вона не легка. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков.
Цікаво Війною в окопах перемоги не здобудемо, – бригадний генерал Тарнавський про необхідність наступу
Сили оборони контролюють ситуацію на Сході
Від початку повномасштабної війни Силам оборони вдалося відбити основні атаки росіян та повернути значну частину втрачених територій. Однак значні частини Півдня і Сходу країни залишаються під окупацією, а бойові дії досі тривають інтенсивно.
За словами Резнікова, військова ситуація на Сході – "складна, але контрольована". Міністр оборони зазначив, що про це йому розповіли генерали.
Яка зброя потрібна Україні
Резніков розповів, яка зброя потрібна Україні. Серед бажаного – винищувачі, бойові літаки та далекобійні ракети. За його словами, все це потрібно не для ударів по території Росії, а для знищення складів та командних пунктів окупантів.
Міністр оборони сподівається, що наступні 2 тижні переговорів з європейськими та північноамериканськими союзниками з приводу військових літаків призведуть до ухвалення позитивного рішення. Він підкреслив, що з розвитком війни в Україну почала надходити військова техніка, в якій колись відмовляли.
Для мене все, що неможливо сьогодні, можливо завтра,
– підсумував Резніков.
Варто прочитати Росія відвела авіацію у більш дальні області: чи вплинуло це на удари по Україні
Росія може готувати нове велике вторгнення в Україну
- Полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів, що на деяких напрямках окупанти проводять підготовчі роботи до ймовірного весняного наступу. Ба більше, де-не-де росіяни вже потрохи його починають.
- Раніше секретар РНБО Олексій Данілов припустив, що загарбники можуть піти в новий наступ у лютому – березні. Тоді ж президент Володимир Зеленський сказав, що нападу можна чекати з будь-якого боку. Не виключено, що окупанти спробують здійснити масштабну атаку на Півдні чи Сході.
- Своєю чергою, аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що є 3 варіанти дій російської армії у 2023 році – масштабна атака з Луганської області, зосередження на обороні захоплених територій, наступ з Білорусі. Проте, на їхню думку, останній варіант – малоймовірний.