Про це пише агентство "Інтерфакс-Україна", опитавши низку банкірів.
Зниження курсу гривні відбувається з кількох причин. По-перше, це зростання міжбанківського курсу, який став наслідком скорочення пропозиції валюти. Якщо раніше в жовтні щоденний обсяг продажу доларів на міжбанківському валютному ринку України знаходився в межах 200-250 мільйонів доларів, то у вівторок цей показник склав 180,5 мільйона. По-друге, це наближення виборів і бажання населення "пересидіти їх у валюті". І ще один фактор, але не останній за значимістю — виплати вкладникам ліквідованих банків,
— вважає начальник казначейства ВТБ Банк (Україна) Станіслав Верхградський.
Схожої думки дотримується і головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках "ОТП Банку" Микита Мішаков. За словами банкіра, зростання цін на валюту зумовлене скороченням валютної виручки від аграріїв після продажу залишків осіннього врожаю, а також надходженням в банківську систему гривні, яку влада спрямувала, в тому числі, на відшкодування за вкладами неплатоспроможних банків.
За оцінкою Мішакова, НБУ не почне продаж валюти на міжбанку, поки міжбанківський курс не вийде за позначку 23 гривні/долар.
"Якщо говорити про курс гривні після виборів, то він буде досить волатильним. Ми очікуємо коливання на 1-1,5 грн в залежності від ринкових умов та ситуації на міжбанківському валютному ринку. При цьому котирування на міжбанківському ринку, швидше за все, не вийдуть за межі коридору 21,00/23,50 гривні за долар, а готівковий ринок — за межі коридору 22,50/25,00 грн/долар", — додав Верхградський.
Нагадаємо, раніше економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь заявив, що українська валюта триматиметься в коридорі 21-23 гривні за долар