Він запевнив, що МВС закупило 527 електронних засобів контролю (із двох частин – самого браслета та мобільного контрольного пристрою). Щоправда, підтвердив наявність заявки на 856 засобів контролю, але на таку кількість коштів у міністерства не вистачило.
Купувалися не тільки браслети, а й програмне забезпечення, сервери, обладнання для робочих місць і т.д.,
— спростовує він заяви Москаля.
Бурлаков також каже, що наразі облаштовано 99 робочих місць, де працюють оператори систем контролю, і вони, за його словами, поступово вводяться в експлуатацію.
Закуплені пристрої, запевняє речник відомства, — ізраїльського виробництва високої якості й експлуатуються в Ізраїлі, США й у більш як 10 країнах Європи. Браслети, зауважує він, закуповували офіційно на відповідних відкритих конкурсних торгах.
Окрім того, Бурлаков спростував ще й інформацію Москаля про те, що в МВС не було вільних браслетів, тому для Мельника пристрій знайшли майже через тиждень після обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Більше того, він додав, що у Мельника був перший електронний браслет на Київщині.
Спростував прес-секретар МВС й інформацію Москаля про те, що "батарея в браслеті "здохла" через 20 годин після прикріплення, і ніхто в міліції не знав, як її замінити".
Батарейки, яка встановлена в браслеті, вистачає років на 5, тому вона ніяк не могла розрядитися. А мобільний пристрій, який йде в комплекті з браслетом, заряджається як мобільний телефон. Якщо він розряджений, то йде сигнал самому арештованому про те, що треба зарядити,
— розтлумачив він.
Слова Москаля, каже Бурлаков, "абсолютно не відповідають дійсності", а просто "усі, кому не лінь, хочуть попіаритися".
Нагадаємо, колишній заступник міністра внутрішніх справ, нардеп від "Батьківщини" Геннадій Москаль впевнений, що екс-ректор Петро Мельник зміг утекти, бо на ньому був контрабандний несертифікований браслет.
Як відомо, 9 серпня ректор Національного університету Державної податкової служби України Петро Мельник втік з-під домашнього арешту. Це був 2-місячний запобіжний захід в ході розгляду справи про хабарництво ректора.
Прокуратура запідозрила, що міліція могла сприяти втечі ректора Петра Мельника з-під домашнього арешту. Стало відомо, що сигнал з браслету Мельника надійшов вчора ввечері, але перевірити присутність затриманого вдома прийшли тільки сьогодні.
Собаки втратили слід ректора Петра Мельника, який втік з-під домашнього арешту, біля траси. Експерти припускають, що його забрали на машині.
Як відомо, 27 липня Петра Мельника було затримано за хабар. Від двох українців він вимагав 40 та 80 тисяч гривень за поступлення у виш.
Домашній арешт Мельникові дали у зв'язку з поганим станом його здоров'я.