Там заявляють: те, що держава окремим законом зобов’язала батька до таких дій - абсурд. Мовляв, люблячий тато і сам подбає про своє чадо.
“Чи піде це на користь цій дитині, яка буде небажана в сім’ї. Завтра над цією дитиною будуть знущатися, завтра вона знов таки залишиться у дитячому будинку”, - сказав президент громадської організації "Об'єднання батьків - одинаків України" Олександр Мазур.
Поки одні татусі від дітей відхрещуються, інші - безрезультатно намагаються довести право на власне чадо.
Борис прожив у цивільному шлюбі - 8,5 років. Після смерті дружини чоловік встановив батьківство, але все одно не може забрати додому власного сина. Право на виховання дитини отримала двоюрідна сестра дружини. А разом з ним і двокімнатну квартиру у столиці.
“Тепер не дозволяють мені спілкуватися з дитиною. Хочуть, як кажуть, стерти з пам’яті батька, з пам’яті дитини”, - каже батько-одинак Борис Качай.
Борис рук не опускає. Каже - відстоюватиме право на дитину у суді. Впевнений, сліпа Феміда таки розплющить очі.
“Він має право вимагати виховання, спілкування з дитиною, його не можуть цього позбавити, оскільки це і передбачають батьківські права”, - каже юрист Київського міського центру сім'ї "Родинний дім" Ольга Шарабурина.
На тих, хто ігнорує власні батьківські права, теж знайдуть управу. Верховна Рада прийняла закон, який зобов’язує батька забрати немовля з пологового будинку, якщо цього не зробила мати. В іншому випадку його притягнуть до кримінальної відповідальності, а надалі - позбавлять батьківських прав.
“Дана норма може розглядатися, як така, що порушує права дитини. Чому - тому що має бути в принципі, уявіть собі ситуацію, коли батько зобов’язаний по закону забрати, а він не має на це матеріальних можливостей, або ще гірше, людина є алко- чи наркозалежною”, - сказав політолог Тарас Березовець.
Столичні татусі - сумлінні. Кажуть, дитині попри все батько потрібен.
“Я за те, щоб батько забирав, але в принципі, це нереально в нашому житті. Не кожен батько знає, що у нього народилася дитина. Якби така ситуація сталася зі мною, я, звичайно, забрав би дитину”, - сказав Юрій (Україна, Київ).
“Я вважаю, що треба забирати дітей з пологових будинків, так як, у будь-якому випадку, те тепло, яке дасть один батько, чи його батьки, ті ж дідусь з бабусею, це набагато краще, ніж те, що він отримає в дитячому будинку”, - вважає Ярослав.
Нагадаємо, раніше Президент ветував закон про одиноких батьків. Глава держави вимагав прописати в документі як буде встановлюватися батьківство, а також яким чином батька повідомлятимуть про те, що він зобов’язаний забрати дитину з пологового будинку. Верховна Рада внесла правки і прийняла законопроект у травні.