Встановлення герба України наразі все ще триває. Як зараз виглядає "Батьківщина-мати" – показує 24 Канал.

Дивіться також Зі щита "Батьківщини-матері" демонтували радянський герб: як це відбувалось

Монумент вже з гербом

Наразі роботи щодо встановлення українського герба тривають – їх планують завершити до Дня Незалежності України 24 серпня. Проте жителі Києва вже зараз можуть побачити символічне переродження "Батьківщини-матері".

Оновлена "Батьківщина-мати / фото Валентини Поліщук, 24 Канал

Реконструкція монумента поступово підходить до завершення. Зовсім скоро не залишиться жодної згадки про минуле "Батьківщини-матері". Вона стане символом незламності українського народу у війні, що розв'язала Росія.

Нагадаємо, українці проголосували за заміну символу СРСР на український герб у Дії. Близько 85% громадян заявили, що не хочуть бачити радянську символіку на "Батьківщині-матері".

Заміна радянського герба: як це було

  • 13 липня 2023 року Мінкульт показав "Батьківщину-матір" з гербом України. Того ж дня офіційно оголосили про заміну символіки.
  • Роботи по демонтажу радянського герба розпочалися 30 липня. Вони тривали до 1 серпня – 5 серпня почалося безпосереднє встановлення символіки України.
  • Частину, де був радянський герб закрили металевими пластинами. Поверх них і встановлюють символіку. Варто зазначити, що український герб більший за попередній, радянський.
  • Вартість декомунізації – 28 мільйонів гривень. Кошти на реконструкцію надала група Метінвест Рината Ахметова. Спочатку планувалося, що герб створять з української сталі, проте вона не підійшла за характеристиками. Тому символіка створена з європейського металу.
  • Декомунізація "Батьківщини-матері" викликала справжню істерику у Росії. Пропагандисти активно обговорювали зміну та критикували Україну. Росіяни навіть створили мультфільм, у якому вони кидають матрьошку в оновлений монумент і там знову з'являється радянський герб.