У спільному документі лідерів цих 5 країн йдеться про те, що вони будуть "підтримувати Ізраїль в його зусиллях захистити себе і свій народ від таких звірств".

Дивіться також Що таке Сектор Гази, кому належить і що там чекає на Ізраїль після наземного вторгнення

Водночас політики визнали законні прагнення палестинського народу, проте наполягають: ХАМАС не представляє їх та не пропонує нічого для палестинців, "окрім ще більшого терору і кровопролиття".

Ми чітко заявляємо, що терористичні дії ХАМАС не мають жодного виправдання, жодної легітимності і повинні бути засуджені усім світом,
– мовиться у заяві.

Найближчими днями Байден, Шольц, Макрон, Сунак та Мелоні залишатимуться скоординованими, щоб забезпечити Ізраїлю можливість захистити себе і "створити умови для мирного та інтегрованого Близькосхідного регіону".

"Ми чітко заявляємо, що терористичні дії ХАМАС не мають ні виправдання, ні легітимності, і повинні бути загальнозасудженими", – додали лідери.

Війна ХАМАС та Ізраїлю

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС атакували Ізраїль з суші, моря та повітря. Водночас вони запустили тисячі ракет по Ізраїлю.

Під час атаки бойовики вбивали та захоплювали у заручники багатьох людей. Серед них є як ізраїльтяни, так і представники інших держав.

У відповідь на жорстоку атаку Ізраїль вразив у Газі тисячі цілей та оголосив про "стан війни" і контртерористичну операцію "Залізні мечі". За словами прем'єра Нетаньягу, це "лише початок", а ХАМАС "буде знищений".