Таку заяву зробив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Раніше американські ЗМІ повідомляли, що ця розмова може відбутися ще перед розмовою Байдена та Путіна.

Важливо Можливе вторгнення Росії в Україну: як США та ЄС можуть зупинити Путіна

Байден поговорить з Путіним, а тоді – зі Зеленським

Очільник українського МЗС підкреслив, що Зеленський вже поспілкувався з американським держсекретарем Ентоні Блінкеном. Ця розмова відбулася пізно ввечері 6 грудня. За словами Кулеби, Україна неодмінно дізнається про підсумки майбутньої розмови Байдена та Путіна.

Тобто будуть контакти на високому та найвищому рівні. У цьому плані в нас зі США налагодився дуже відвертий, динамічний та довірливий діалог,
– наголосив міністр.

Він спростував чутки про те, що український та американський лідери говоритимуть ще перед дзвінком Байдена до очільника Кремля. Мовляв, було заплановано, що перед розмовою політиків Зеленський сконтактується з Блінкеном, а вже опісля неї – особисто з Байденом.

Переговори Байдена та Путіна: що відомо

  • Політики спілкуватимуться у форматі відеозв'язку по захищеній лінії. Розмова запланована на вівторок, 7 грудня. Перші кадри розмови покажуть усім, але далі перемовини будуть закритими.
  • Як пише видання Independent, президент США згадуватиме й про Україну. Він має намір висловити своє занепокоєння через повторне скупчення російських військ біля кордону.
  • Ймовірно, Путін порушить питання про Україну та НАТО. Раніше російський лідер вже зухвало заявляв: хоче юридичних гарантій того, що нашу країну не приймуть до Альянсу.

Як Байден буде домовлятися з Путіним: дивіться у відео 24 каналу