Дату обрали гарно. Втім, це було сюрпризом. Мене більше зачепили слова Байдена про Путіна.

Читайте Реальні частини у Путіна закінчилися: навіть для параду не вистачило

Як "дитина" стала президентом Росії

Він турбується, що у Путіна: "немає виходу, і я намагаюся зрозуміти, що нам з цим робити". Так турбується дорослий про дитину, яка загнала себе у безвихідь. І дорослий переживає, що дитина може зробити щось непоправне, знайти вихід для такої дитини – це справді компетенція дорослого.

Але як ця "дитина" стала президентом країни з ядерною кнопкою, га?

Байден турбується через Путіна / Фото Getty Images

Важливо З цегляним обличчям і валізкою: біля Путіна помітили невідомого персонажа

Рішення Литви

  • Парламент Литви визнав Росію терористичною державою. Одностайно проголосували за резолюцію, в якій написано, що найманці скоїли масові військові злочини на території України.
  • Китай зненацька відмовився приймати російські кораблі на своїй орбітальній станції. Схоже, незабаром залишиться лише легендарний батут. А ще глава КНР Сі Цзіньпін поговорив з Макроном телефоном (не іржати), і обидві країни підтвердили "свою відданість повазі до територіальної цілісності та суверенітету України та домовилися про терміновість досягнення припинення вогню".
  • Генеральна асамблея ООН проголосувала за те, щоб Чехія замінила Росію у провідному органі міжнародної організації з прав людини. 157 країн проголосували за Чеську Республіку та 23 утрималися.
  • З Угорщиною, останнім оплотом Росії у Європі, щільно спілкуються. Ляєн особисто поїхала розмовляти з Орбаном і повідомила, що вони досягли прогресу, але ще треба працювати.
  • Посол Іштван Ійдярто повідомив, що Угорщина підтримає членство України в ЄС і Будапешт готовий допомогти Україні з транспортуванням товарів на експорт у зв'язку з блокуванням Росією морських портів.

До речі, ходять чутки, що один зі шляхів для транспортування – через Білорусь.

Також за темою – Ленд-ліз – це сигнал для Заходу та Росії: дивіться відео