Про розмову лідерів США та Ізраїлю 15 травня видання повідомляє з посиланням на заяву офісу Біньяміна Нетаньяху.

Деталі розмови Байдена та Нетаньяху

Прем'єр-міністр Ізраїлю поінформував Байдена про операції Ізраїлю в Секторі Гази та про те, які кроки в майбутньому він планує там зробити,
– йдеться в повідомленні.

Зокрема, Нетаньяху подякував Байдену за "непохитну підтримку" США права Ізраїлю на самозахист. Прем'єр також наголосив, що ізраїльські військові роблять все, аби "не завдати шкоди невинним громадянам". За його словами, про удари населення попереджають заздалегідь і дають час на те, аби люди могли покинути небезпечну територію.

"Доказом цього є те, що у висотних будівлях, де є терористичні об'єкти, атакованих ЦАХАЛом, їх жителям дається час на евакуацію", – додають у повідомленні.

Байден поспілкувався і з Аббасом

Про розмову Байдена з президентом Палестини Махмудом Аббасом повідомив член центрального комітету палестинського руху ФАТХ Хусейн аль-Шейх.

За його словами, лідери обговорили останні тенденції та події в регіоні. Про деталі розмови наразі немає інформації.

Ескалація конфлікту Ізраїлю та Сектору Гази: основне

  • У травні 2021 року конфлікт між Ізраїлем та бойовиками ХАМАС загострився після того, як ізраїльська сторона почала виселяти палестинців з їхніх домівок у Східному Єрусалимі.
  • Спалахнули сутички на Храмовій горі та в районі Шейх-Джарра, де живуть палестинці. Внаслідок зіткнень постраждали понад 200 людей.
  • Після цього почалися регулярні масові ракетні обстріли з обох сторін, Ізраїль та Палестина регулярно повідомляють про жертв і потерпілих.
  • За останніми даними, з ізраїльської сторони загинули щонайменше 10 людей, з палестинської – майже 140, зокрема понад 40 дітей.