Лідерів ХАМАС підозрюють у вчиненні воєнних злочинів і злочинів проти людяності в Ізраїлі та Секторі Гази. Ізраїльським очільникам інкримінують те саме, проте на території Сектора Гази.

Дивіться також З літаків і танків: Ізраїль завдав ударів по всьому Сектору Гази, – Reuters

Як відреагував ізраїльський прем'єр

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що рішення прокурора МКС вимагати ордер на його арешт було абсурдним. За його словами, такі дії спрямовані проти усього народу його країни.

Я з огидою відкидаю порівняння прокурора в Гаазі між демократичним Ізраїлем і масовими вбивцями ХАМАС. З якою зухвалістю ви порівнюєте ХАМАС, який вбивав, палив, різав, обезголовлював, ґвалтував і викрадав наших братів і сестер, із солдатами ЦАХАЛ, які ведуть справедливу війну, яка не схожа на жодну іншу,
– наголосив він.

Глава уряду Ізраїлю також назвав це рішення "абсолютним спотворенням реальності". Він пообіцяв своєму народові, що подібна спроба "зав'язати руки Ізраїлю" обов'язково провалиться.

Як реагують на це рішення у світі: основне

  • Ультраправі ізраїльські міністри фінансів та нацбезпеки Бецалель Смотрич та Ітамар Бен-Гвір звинуватили головного прокурора МКС в антисемітизмі. Вони наголосили, що запит ордерів на арешт Нетаньягу та Галанта – це прояв лицемірства та ненависті.
  • Міністр фінансів Ізраїлю також висловив свою підтримку Нетаньягу та Галанту, а також наголосив, що "ордери на арешт для них – це ордери на арешт для всіх нас". Водночас Бен-Гвір закликав Ізраїль припинити свою участь в "антисемітських" міжнародних судових процесах у Гаазі.
  • У США також відреагували на те, що МКС запросив ордери на арешт для Беньяміна Нетаньягу та Йова Галанта. Джо Байден та Ентоні Блінкен назвали такий крок ганебним. У цьому ключі висловився Ентоні Блінкен. Він сказав: США відкидають заяву Каріма Хана, бо в ній Ізраїль прирівняли до ХАМАС.
  • На думку Блінкена, прокурор МКС поспішив. Він мав "надати ізраїльській правовій системі повну і своєчасну можливість продовжити розгляд справи". Адже Держава Ізраїль була готова співпрацювати, а сам Карім Хан мав навідати країну наступного тижня.