У першому читанні ухвалили антикорупційний пакет документів. Далося голосування нелегко. Адже фактично цими законами депутати пилять гілку, на якій сидять
Щоб Україна знала, хто реально сприяє корупції, хто готовий з нею реально боротися. Без будь-яких питань і образ. Всі будуть надруковані в “Голосі України” і розповсюджені в регіонах, - розповів Голова Верховної Ради Олександр Турчинов.
Нардепи підтримали президентську ідею створити Антикорупційне бюро. Іншим органом буде Нацкомісія, яка контролюватиме конфлікт інтересів. Депутати сказали "так" декларуванню всього чиновницького майна - як того хотів уряд. Декларації будуть доступні в інтернеті. Зобов'язали компанії вказувати справжніх власників бізнесу. Також в Україні створять базу усієї нерухомості та її господарів.
Працівників бюро перевірятимуть на детекторі брехні
Антикорупційне бюро - це орган зі слідчими повноваженнями. Його працівників перевірятимуть на детекторі брехні. Проте таке незалежне бюро - відносно незалежне. На публічному кастингу голову обиратимуть виключно із представників уряду, парламенту та Президента.
Натомість ніхто не зможе своїм рішенням звільнити такого керівника із займаної посади, тільки у випадках, визначених законом, він відповідно може звільнитися сам або в разі, якщо по відношенню до нього набуде законної сили рішення суду, - розповів представник Президента у Верховній Раді Руслан Князевич.
Співпрацюватиме бюро з Нацкомісією з питань запобігання корупції.
У цілому підтримали дозвіл заочно судити Януковича
Єдиний законопроект, який підтримали в цілому, - дозвіл заочно судити таких злочинців-утікачів, як колишній президент Віктор Янукович і його соратники із можливістю конфіскації їхнього майна. Роботи - непочатий край. За міжнародними рейтингами, Україна за рівнем корупції у бізнесі - поруч із африканськими державами.
Експерти наполягають: починати викорінювати темні схеми потрібно з чільних посадовців. Тоді є шанс, що за декілька років корупція залишиться у минулому. Але за однієї умови: якщо закон ефективно працюватиме разом із люстраційним.
Найголовніше - це 3 речі. Перше - прийняти закони. Друге - політична воля керівництва. Ці закони виконувати. І третє, найголовніше, - це перезапустити систему судову. Систему прокуратури, систему міністерства внутрішніх справ. Щоб вони реально почали боротися з чиновниками-корупціонерами, - переконаний директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.
У другому читанні депутати голосуватимуть за проекти 14 жовтня. Це останній повноцінний робочий день Верховної Ради 7 скликання. Якщо народні обранці пастимуть задніх, то документи зможе підтримати лише новий парламент - уже після виборів.