Коли саме це можливо - залежить від того, як розвиватиметься ситуація в країні, у відносинах між Майданом і президентом. Справа в тому, яким буде діалог між ними - продуктивним або непродуктивним. Продуктивний діалог обов'язково виведе їх на нову Конституцію. Непродуктивний - призведе до того, що Янукович злетить в 2015 році і нова Конституція все одно буде прийнята. Ці дві інституції будуть визначати долю політико-правового, конституційного режиму в Україні, - розповів Безсмертний в коментарі "Главкому".

Політик наголошує, що найбільш легітимним на сьогодні варіантом зміни Основного Закону є якраз розробка і прийняття нової Конституції парламентом.

"Нова Конституція - це і місцеве самоврядування як альтернатива нинішній системі організації влади, і ліквідація адміністрацій на районному рівні, мінімізація повноважень, і децентралізація, і деконцентрація влади. Цінність нової Конституції в грамотно розподілених обов'язках як по вертикалі, так і по горизонталі", - пояснює Безсмертний.

Читайте також: Влада діє за принципом - нам можна все, а нашим опонентам закон і Конституція, - експерт

На його думку, якщо повноваження не будуть сконцентровані в одних руках, як це є сьогодні, нічого схожого на розгін Майдану 30 листопада в Україні вже не повториться. Безсмертний вважає, що в цій ситуації даремно перекидати вину з Попова на Клюєва, тому що винна одна людина - Янукович.

Це означає , що Основний Закон не досконалий в частині механізмів формування, переформування влади, виходу з кризи і т.д. Основою цієї проблеми є концентрація повноважень в руках президента, і це піднімає ціну, вартість владі до такого рівня, коли вона стає чи не найбільшою цінністю в суспільстві, залишаючи осторонь Бога, мораль, суспільні інтереси і т.п., - підсумував він.

До слова, учасники руху "Спільна справа" звернулися до ВАСУ з позовом, у якому просять визнати протиправним виконання Віктором Януковичем повноважень президента України. Їхня вимога - негайне призначення президентських виборів.