На так званих "плівках Медведчука" людина з голосом, схожим на голос кума Путіна, домовлялася про постачання вугілля від окупантів. Розмова ведеться з лідерами бойовиків – Олександром Захарченком та Володимиром Кононовим.

Зауважте Справа у грошах, – Венедіктова пояснила, чому Медведчука не відправили в СІЗО

І поки влада запевняла, що Україна купувати вугілля у бойовиків не буде, Медведчук уже два місяці вів переговори,
– мовиться у розслідуванні. 

Опубліковані розмови свідчать, що Медведчук нібито пообіцяв заступнику глави тогочасного російського уряду Дмитру Козаку, що Україна купуватиме вугілля в окупантів Донеччини та Луганщини через фірму-посередника. Згодом вона продасть вугілля "Центренерго".

Окрім того, Медведчук начебто пропонував, що Україна платитиме окупантам за вугілля продовольством. Однак у Росії наполягали, що їм потрібні гроші.

У розслідуванні Bihus.Info мовиться, що саме Медведчук запропонував, щоб Кремль шантажував Україну дефіцитом вугілля.

Першу частину оплати бойовикам відправили 31 грудня 2014 року. Гроші бойовикам за вугілля возила СБУ. 

"Після передачі грошей бойовики не відправили вугілля в Україну, і перед другим траншем Медведчуку довелося просити Москву вплинути на своїх маріонеток", – зауважили розслідувачі.

Кремль "натиснув", і вугілля таки відправили. 

Окуповане вугілля за наші гроші: дивіться відео

"Плівки Медведчука": про що мовилося у попередніх частинах

  • У першій частині розслідування мовиться, що Медведчук транслював проросійські погляди керівництву України та регулярно спілкувався з представниками окупантів, а також – посадовцями з Кремля.
  • У другій частині – мовиться про Нафтопровід "Самара – Західний напрям", на якому Медведчук заробив чималі статки. Зокрема, купив 3 телеканали та потрапив у список Forbes.