Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі нагадав, що мирний план Китаю включає принцип поваги до суверенітету всіх країн.

Дивіться також У ГУР відповіли на питання, чи постачав Китай зброю Росії

США стурбовані, що Китай може підтримати план Путіна

Він закликав лідера Китаю виступити саме за цей суттєвий ключовий момент, який повинен включати виведення російських військ з української території відповідно до статуту ООН.

"Мирний план президента України Володимира Зеленського також спирається на ті самі принципи ООН", – наголосив Кірбі під час пресбрифінг в Білому домі.

Він наголосив, що війна може закінчитися негайно, якщо Путін виведе війська з України.

Водночас Кірбі висловив стурбованість тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, що залишить російські війська на суверенній території України.

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично легалізує незаконне захоплення Росією українських територій", – сказав він.

Сі Цзіньпін прибув до Москви: головне

  • До Росії 20 березня приїхав китайський лідер Сі Цзіньпін. Це його перший візит до країни-агресорки за 4 роки. Попри це, російський диктатор Володимир Путін навіть не зустрів політика.
  • Зауважимо, що голова КНР стане першим світовим лідером, який зустрінеться з Путіним після того, як Гаазький трибунал видав ордер на його арешт.
  • Під час розмови Владімір Путін заявив, що Китай буцімто зробив потужний крок у своєму розвитку, а китайська система розвитку є доволі ефективною. Диктатор сказав, що ця система "ефективніша, ніж в більшості країн" і він навіть заздрить Китаю.
  • У мережі опублікували фото меню неформального обіду Путіна та Сі Цзіньпіна.