Таку думку 24 Каналу висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко, зауваживши, що самопроголошений президент Білорусі не має на меті розпочинати ескалацію на кордоні з Україною. Організація договору про колективну безпеку не функціонує ж так, як це мало б бути.

Дивіться також Лукашенко не хоче нікого рятувати: до чого готуються в Білорусі

Що намагається показати Лукашенко

За словами політолога, з одного боку, самопроголошений президент Білорусі Лукашенко інтенсифікує відносини з російським диктатором Владіміром Путіним, з іншого боку – робить кроки, аби не допустити подальшої ескалації в напрямку прикордоння Білорусі та України. Між нашою країною та Білоруссю все ж є канали для комунікації.

Там на сьогодні змогли знаходити компромісні форми для того, щоб не допускати подальшої ескалації попри тиск Кремля,
– зауважив Чаленко.

Політолог наголосив, що тут також є питання функціонування російського ОДКБ, адже союзні домовленості Росії та Білорусі де-факто не працюють. Навіть враховуючи спільну систему протиповітряної оборони, їх фактично не існує.

Самопроголошений президент Білорусі ж буде намагатись робити все, аби до останнього відтягнути застосування власних військ. В білоруській армії тема можливого нападу на Україну має вкрай низьку підтримку.

Лукашенко боїться, що його війська розвернуться проти нього та знесуть його режим,
– додав Чаленко.

Тимчасом в мінобороні Білорусі заявили, що головнокомандувач збройних сил віддав вказівки на посилення угруповання військ на Гомельському та Мозирському тактичних напрямках. Білорусь нібито перекидає туди реактивні системи "Полонез" і комплекси "Іскандер". Пояснюють свої дії ситуацією в Курській області.