Літак окупантів приземлився близько 14:27. Іл-76 А-50 має реєстраційний номер RF-93966.

До речі Наші війська у бойовій готовності, – реакція Міноборони на "нескінченний рух" військ у Білорусі

Які характеристики А-50

Призначення ДРЛО А-50 полягає у виявленні та супроводженні повітряних та надводних цілей, оповіщенні Збройних сил про повітряну та надводну ситуацію.

Також А-50 може слугувати командним пунктом та застосовуватися для управління винищувачів та ударної авіації при їх наведенні на конкретні цілі.

Варто додати, що саме А-50 ВКС під номером RF-93966 вже було помічено у Білорусі у лютому 2022 року.

Військові експерти вже прослідкували "тенденцію", що як тільки цей літак підіймається у небо, то по Україні із території Білорусі можуть бути удари.

До Білорусі прилетів російський літак А-50: дивіться відео

Раніше воєнно-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко наголосив, що літак-навідник чергував біля українського кордону і до повномасштабного вторгнення Росії. Частіше польоти А-50 фіксували у Краснодарському краю, Ростовській області, окупованому Криму, іноді – на території Білорусі.

На кордоні з Білоруссю фіксують рух техніки: що відомо

  • Ганна Маляр повідомила, що у Білорусі наразі відбувається декілька процесів. Перше – нескінченний рух особового складу і техніки з 24 лютого. Там постійно йде цей процес, тобто вони у стані готовності.
  • Напередодні за наказом Лукашенка вирішили влаштувати раптову перевірку боєздатності військ. Відповідні заходи, зазначили у міноборони Білорусі, матимуть комплексний характер.
  • У Білорусі мінімум 20 танків перекидають на полігон під Гродно. Також є інформація, що до перевірки буде залучено декілька механізованих батальйонів.
  • Керівник телеграм-каналу "Беларускі Гаюн" Антон Мотолько зазначив, що є припущення, що під виглядом бойової підготовки йде ротація білоруських військ, які перебувають біля кордону. Наразі там активність вища, ніж зазвичай. Але важливо розуміти, що немає тієї критичної кількості техніки й особового складу.