Страйкарі планують зупинити виробництво по всій країні. У робітників є 10 вимог – обов'язкових до виконання.

Актуально "Не треба тиснути на людей": у Білорусі скасували масковий режим, який не подобався Лукашенку

Які вимоги Білоруського об'єднання робітників:

  • Припинення репресій, звільнення всіх політичних ув'язнених і незаконно заарештованих.
  • Приведення зарплат, стипендій і пенсій у відповідність до реальної економічної ситуації в країні.
  • Початок прямих переговорів між владою і демократичними силами з обов'язковою участю робочих лідерів про проведення нових президентських і парламентських виборів для розв'язання політичної і економічної кризи.
  • Відновлення на роботі звільнених працівників, виключених студентів і гарантії безпечного повернення всіх громадян, які залишили країну через репресії.
  • Реалізація права на діяльність незалежних профспілок, в тому числі на створення нових.
  • Реалізація конституційного права громадян на вільне пересування.
  • Реалізація права громадян на захист від COVID-19 в тому числі шляхом вакцинації міжнародно визнаними вакцинами. Захист прав медиків.
  • Реалізація конституційного права на свободу слова. Негайне звільнення всіх журналістів і блогерів.
  • Нормалізація відносин з країнами-сусідами. Припинення "гібридної" міграції.
  • Створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу.

Зараз режим – слабкий, як ніколи, – Дилевський

Позицію білоруських робітників озвучив голова об'єднання Сергій Дилевський. Він наголосив, що зараз режим Лукашенка – слабкий, як ніколи – через потужні санкції Заходу.

Припинимо годувати режим, припинимо ходити на роботу! Залишимося вдома. Так ми відстоїмо нашу країну, повернемо в неї закон і справедливість. Тільки так ми захистимо себе і своїх близьких від епідемії, яка обрушилася на наш будинок,
– сказав Дилевський.

У Білоруському об'єднанні робітників нагадали, що саме вони наповнюють білоруський бюджет своїми податками. "Коли на МТЗ зупиняться верстати, коли з рудників на Білоруськалії вийдуть шахтарі, коли транспортники не виїдуть з автопарків – всьому настане логічний кінець", – впевнені лідери робітників.

Дивіться звернення Сергія Дилевського:

У 2020 році у Білорусі тривали масові страйки та протести

Зазначимо, що масштабні акції протестів у Білорусі спалахнули після оголошення результатів президентських виборів у серпні 2020 року. Люди масово виходили на вулиці, зупиняли роботу і працівники білоруських підприємств-гігантів. Лише за перші кілька місяців демонстрацій силовики затримали понад 30 тисяч громадян. Лідери опозиції були змушені або покинути країну, або опинились за ґратами.