З Білорусі продовжують долинати доволі тривожні новини. До посилення сил на кордоні з Україною додадуться ще й озброєні рятувальники.

Читайте також Світові лідери виступили із потужними заявами на підтримку України

Рятувальникам в Білорусі видадуть зброю

Як повідомляють білоруські пропагандистські ЗМІ, рятувальникам вже найближчим часом видадуть табельну зброю. Виконати рішення планують до 15 червня.

За словами міністра з надзвичайних ситуацій Білорусі Вадима Синявського, тепер рятувальників будуть залучати до допомоги силовикам у придушенні масових протестів та мирних акцій. Окрім того, рятувальникам нібито може знадобитися зброя в умовах збройного конфлікту, хоча з ким саме білоруси розігналися воювати – міністр не уточнив.

Поставлено завдання зробити необхідне озброєння особового складу табельною зброєю. До 15 червня ми отримуємо озброєння в Міністерстві оборони й фактично будемо готові до виконання завдань,
– заявив Синявський.

Заяви про необхідність озброєння рятувальників Лукашенко робив ще у лютому. Тоді він заявляв, що це необхідно, адже Білорусь не може мати 200 – 300 тисячну армію.

Ситуація у Білорусі: коротко про останні новини

  • Раніше Генеральний штаб ЗСУ повідомляв про те, що білоруські війська на кордоні з Україною почали активізовуватися. білоруси почали проводити оперативну та бойову підготовку своїх солдатів, тренувати форсування річок та інших наступальних дій. Окрім того, існує постійна загроза ракетних та артилерійських обстрілів території України з Білорусі.
  • У Міноборони розглядають можливість нападу на Україну з Білорусі як ймовірну. Так звані "навчання" – це приведення військ до бойового стану. Білорусь з початку війни Росії проти України стала плацдармом для окупантів, а невдовзі може змінити свій статус, тим паче, що Путін незадоволений роллю Лукашенка та виставив йому ультиматум.
  • До кінця літа білоруси вирішили ввести обмеження у районах, які межують з українським кордоном. Усі заходи вони пояснили роботою над посиленням безпеки.

Дивіться відео до теми – в Лукашенка через підтримку Путіна у війні проти України виникли серйозні економічні проблеми