Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов під час обговорення законопроєкту "Про працю", повідомляє УНІАН.

Читайте також: Кабмін затвердив новий законопроєкт про працю: Милованов озвучив деталі

Решта 15,7 мільйона громадян, за словами Милованова, працюють або нелегально, або на заробітках в іншій країні. Він нагадав, що через неофіційне працевлаштування більшість українців не захищені трудовим законодавством.

Зміни до Трудового кодексу, які пропонує уряд, мають сприяти легальному працевлаштуванню та зростанню кількості робочих місць,
– зазначив Милованов.

Які зміни чекають на український ринок праці?

27 грудня уряд схвалив законопроєкт про працю, який передбачає збільшення кількості легальних робочих місць, підвищення доходів та розширення соціальних прав працівників. У Верховній Раді закон ще не розглядали.

Головні зміни:

  • У новому законопроєкті тривалість робочого тижня залишиться 40 годин, однак сторони зможуть домовлятися про гнучкий графік роботи, при якому частину робочого дня особа працює віддалено, іншу частину – в офісі.
  • Про звільнення можна буде попереджати не тільки письмово, а й електронними засобами зв'язку.
  • Працівник зможе будь-коли розірвати трудовий договір, якщо його умови не виконуються. Він письмово пояснить причини, а роботодавець змушений буде заплатити компенсацію у 50 денних зарплат.
  • Роботодавець та працівник зможуть встановити перелік причин і умов, за якими можна звільнитись раніше ніж за 2 тижні. Проте це не стосуватиметься працівників керівних посад.
  • Нововведення можуть вплинути на легальність працівників IT-сфери, які працевлаштовані як фізичні особи-підприємці.