Цілком імовірно, що ворог намагатиметься використати український катер у своїх провокаціях. Про це попередили в оперативному командуванні "Південь".

Читайте також На Зміїному Росія розміщує різні засоби ППО та надводний флот, – Веніславський

Які можуть бути провокації

Провокації можуть виглядати як обстріл іноземних цивільних суден, прибережних районів України чи інших держав чорноморського регіону.

Крім того, загарбники продовжують проводити повітряну розвідку. Хочуть виявити наші позиції і способи протидії вздовж узбережжя Одещини і Миколаївщини. Тим часом наші захисники на Півдні лише за добу ліквідували 20 російських військових, знищили 2 ворожі самохідні артустановки та одну зенітну, а також автомобільну техніку.

В ОК додали, що корабельне угруповання ворожих сил в Чорному морі не змінилось, окупанти й далі блокують судноплавство і роботу портів. Також нагадали, що загрози ракетних ударів та висадки десантів не втрачають актуальності. Людям слід бути пильними та в жодному разі не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Що відбувається на острові Зміїний

  • Острів Зміїний є стратегічно важливим для Росії. Глава Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов пояснив, що острів дає контролювати всі торгові шляхи на території України. Також він спрощує висадку морського десанту загарбників.
  • Тому росіяни нарощують свої сили на Зміїному. Вони встановили різні засоби ППО, щоб завадити атакам від ЗСУ з повітря, та системи радіоелектронної боротьби. Крім того, на острові зосередили надводний флот.
  • У Міноборони заявляли, що російські окупанти перекинули на острів комплекси протиповітряної оборони "Панцир" і "Тор-М2".
  • Загалом острів Зміїний став ще однією гарячою точкою. В Одеській ОВА заявили, що локальні бої біля Зміїного переростають у битву. Росіяни вже почали підтверджувати втрати своїх військових на острові. Сергій Братчук навіть назвав Зміїний другою Чорнобаївкою.
  • У результаті росіяни збирають з дна уламки своїх суден. Мовиться про десантний катер "Серна" та катер типу "Раптор".

Може зацікавити – Деблокада Чорного моря: хто допоможе Україні: