Оптимістичне майбутнє підтверджує прагнення бізнесу освоїти Марс. Вже приватний сектор Силіконової долини, а не тільки NASA, розробляють свій план дослідження планети.
Сайт "24" зібрав 6 найцікавіших бізнес-проектів, пов’язанних з освоєнням Червоної планети.
SpaceX
Елон Маск, бізнесмен-інноватор, успішно займається не тільки електрокарами Tesla. Його проект SpaceX розробляє, виробляє і запускає ракети і космічні апарати. Мета компанії недитяча — дати людям можливість жити на інших планетах.
Поки що SpaceX – є першою у світі неурядовою організацією, яка запустила орбітальний вантажний корабель і успішно повернула його назад на Землю.
Blue Origin
Космічний бізнес – пристрасть багатьох бізнесменів, що вдало заробили на початку цифрової ери.
Компанія Blue Origin — аерокосмічний розробник засновника Amazon.com Джеффа Безоса.
Відомостей про хід робіт не так вже й багато, так як і невідомі технічні характеристики створюваного нею суборбітального корабля New Shepard. За мету компанія бере розробку технологій для особистого людського доступу в космос.
Bagaveev
Bagaveev розробляє і випробує 3D-друковані ракетні двигуни для ракет. Самі ракети призначені для доставки 10-12 кг наносупутників. Два ступені ракети розробляються як багаторазові, що дуже відрізняє компанію від традиційних інженерних рішень.
Virgin Galactic
Проект мільярдера Річарда Бренсона Virgin Galactic організовує туристичні подорожі в космос та запускає невеликі штучні спутники. У майбутньому компанія планує запропонувати своїм клієнтам і орбітальні польоти.
Наразі політ триває 2,5 години, з них у невагомості турист перебуває 5-6 хвилин. Вартість одного квитка зараз становить 200 тисяч доларів.
NanoRacks
NanoRacks розробляє лабораторне обладнання для космосу. Її клієнтами є NASA, Європейське космічне агентство і навіть виробник віскі. Компанія вже відправила на МКС 70 наукових вантажів і уклала контракт на відправку ще вісімдесяти.
На прикладі NanoRacks приватний сектор показує, що наукові експерименти можуть бути дешевші за урядові проекти.
Made in Space
3D-принтер у космосі – ось на чому сконцентрувала свою увагу молода компанія. Який політ на далекі відстані без пристрою, що може надрукувати все необхідне для життя людини, наприклад, на Марсі?
Читайте також: 20 сайтів, які пояснять науку у двох словах
Нагадаємо, вчора вчені NASA зробили заяву, що на Марсі імовірно є рідка вода.