Астрономія

Joshworth – тут наочно показано, якими були б відстані Сонячної системи, якби Місяць займав рівно один піксель. Крім того, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку, можна трохи політати зі швидкістю світла.

BBC – ви можете відправитися в подорож з Землі до самого краю Сонячної системи, попутно дослідивши важливі об'єкти. Масштаб зі збільшенням відстані від Землі зменшується, тому скролити доведеться набагато менше, але наочність розмірів космосу через це втрачається.

NASA – це справжнє джерело цікавинок. Відео з МКС, фотографії високого розширення з Марса і Місяця, дані про всі місії, рубрика фото дня і багато іншого.

Google – веде купу цікавих проектів. Це, наприклад, Google Moon і Google Mars. Але найцікавіше, мабуть, Google Sky, за допомогою якого можна вивчати зоряне небо. Набагато зручніше це робити, якщо завантажити програму Google Earth з вбудованим доповненням, яке також є досить цікавим.

Фізика

Htwins – пройти весь шлях від Довжини Планка до розміру Всесвіту допоможе ця геніальна флешка. Якщо уважно дивитись, там можна знайти безліч дивовижних фактів – наприклад, що розмір вірусу гепатиту В менше довжини хвилі видимого світла. Це означає, що його не видно для людського ока, навіть через найсильніший оптичний мікроскоп.

Madebyevan – на цьому сайті можна погратися з кулькою і реалістично зробленою водою, включаючи і відключаючи гравітацію.

Хімія

Rsc – тут можна потикати в будь-який елемент таблиці Менделєєва і прочитати його опис. Якщо натиснути на кнопку зліва вгорі, то нудні позначення заміняться на зрозумілі картинки, супроводжувані історією назви елемента. Крім того, можна перемикати різні фільтри і рухати шкалу температури до тих пір, поки всі речовини не стануть або твердими, або газоподібними.

Ptable – ще одна інтерактивна таблиця Менделєєва. Вона трохи нудніша, зате російською мовою і пов'язана з Вікіпедією, де можна знайти багато цікавої інформації.

Біологія

Wellcometreeoflife – такий ресурс дозволяє простежити походження деяких видів тварин, а також з'ясувати, який у двох різних видів був спільний предок. На жаль, в додатка не дуже зручне управління і не надто велике інформаційне наповнення – багато картинок доведеться шукати самому по випадаючим назвам.

Humanorigins – зате тут на часовій шкалі можна оцінити еволюцію безпосередньо людини. Не забудьте використовувати кнопку magnifier, яка збільшує масштаб, щоб вивчити всі елементи на графіку.

Всі природничі науки

Johnkyrk – наочне зображення основних віх в історії розвитку Всесвіту, Землі і людства можна подивитися ось тут. Кожен раз, коли ви доходите до кінця шкали, часовий масштаб збільшується, вміщуючи все більше подій.

Географія

Travelpod – вгадуйте країни і столиці, знаходячи їх розташування на карті за назвами або прапорам. За допомогою цієї гри ви назавжди забудете фразу "А де це знаходиться?".

Geoguessr – з допомогою цієї гри ви вивчите ще й всі ландшафти, які тільки можна зустріти на нашій планеті. Так що, коли інопланетяни або агенти спецслужб спочатку викрадуть вас, а потім викинуть в невідомій точці планети, ви без зусиль визначите своє місце розташування по одному кольору трави і виду пагорбів вдалині.

Історія

Chronoatlas – тут розташований інтерактивний історичний атлас, накладений на супутникову карту Google. Він забезпечений фотографіями, назвами країн і кордонами держав. C допомогою спеціального меню можна відправитися в конкретну цікаву для вас історичну місцевість і епоху. Приміром, поглянути на іспанську Реконкісту або дізнатися, де ж перебувала Спарта. Істотний мінус – довге завантаження сервісу.

Geacron – цей історичний атлас надає приблизно ті ж самі можливості, але без фотографій. Зате в ньому відзначені міста, можна ділитися прямими посиланнями і він не гальмує.

Timemaps – мабуть, найзручніший з представлених історичних атласів. Присутній наочне поділ на епохи і регіони, хоча довільну дату в ньому вибрати неможливо.

Математика

Desmos – проста і зручна програма для малювання графіків, за допомогою якої можна створювати цілі зображення. Якщо вам коли-небудь було цікаво, як виглядає функція рибки з мультфільму "У пошуках Немо", то цей сервіс безумовно для вас!

Htwins – ось тут можна подивитися на один з видів фракталів. З математичної точки зору – це всього лише рівняння, а ось з візуальною – неймовірна психоделія.

Sciencevsmagic – для "вирощування" власних фракталів існують комп'ютерні програми, а в онлайн-режимі можна трохи погратися з ними.

Читайте також: Науковці розгадали секрет довголіття