Наразі Джонсон перебуває у Вашингтоні для переговорів з високопоставленими політиками щодо посилення підтримки України.
Увага Що насправді мав на увазі Байден, коли сказав "ні" на F-16 для України
Відповідаючи на запитання щодо ситуації з винищувачами F-16, Джонсон підтримав надання Україні усіх потрібних видів зброї.
Все, що я скажу, це те, що кожного разу, коли ми говоримо, що буде помилкою надавати Україні таку то зброю, а в підсумку робимо це, і це закінчується тим, що це правильна річ,
– наголосив Борис Джонсон.
Захід не вперше "боїться" передавати зброю Україні
Джонсон пригадав, що коли він закликав Захід надати Україні протитанкові ракети, йому казали, що це погана ідея, а насправді вони виявились незамінні.
Він також пригадав, що незамінними були й javelin, які США передали Україні за часів Дональда Трампа. "Вони були незамінні в боях для відбиття російських танків", – додав колишній глава британського уряду.
Люди казали, що не треба давати HIMARS. Я пам'ятаю, як сперечалися про реактивні системи залпового вогню, РСЗВ. Насправді вони виявились безцінними для українців. Те ж саме ми говорили про танки,
– зазначив Борис Джонсон.
Тож, політик вважає, що потрібно "заощадити час, гроші, зберегти життя і дати українцям те, що їм потрібно, якомога швидше".
Яку зброю може отримати Україна від Заходу
- Відразу після повідомлення про передачу ЗСУ американських танків у мережі активно почали обговорення можливості надання Україні літаків F-16. Проте президент США Джозеф Байден відкинув таку ймовірність.
- Натомість у Франції наголосили, що тема передачі винищувачів Україні не є табуйованою. Згоду передати Україні F-16 оголосили й Нідерланди.
- За даними МЗС, наразі Україна веде переговори щодо передачі реактивної авіації та ракет з дальністю ураження 300 кілометрів. Ця тема є пріоритетом для наших дипломатів.
До теми "Чого, в біса, ми чекаємо": Борис Джонсон потужно закликав надати Україні зброю
- У Міністерстві оборони наголосили, що передача Україні авіації – може змінити хід війни.