За словами Джонсона, саме колективна невизначеність НАТО, яка тривала достатньо довго, стала фатальною. За цей час Володимир Путін встиг подумати: "ну добре, вони несерйозно".

Зверніть увагу Росія планує вести війну ще щонайменше 3 – 4 роки, – The Telegraph

Існує глибока інституційна провина НАТО. Тому що, якби Альянс виконав те, про що говорив, і дійсно поставив українців на правильний шлях до членства, є аргумент, що Путін не зробив би того, що він зробив,
– наголосив Джонсон.

Політик зауважив, що демократія відступає, а автократія отримує своє. Джонсон висловив сподівання, що вторгнення Росії в Україну стане кінцем цього. Що Захід нарешті скаже Путіну: "це все, ми кладемо тебе назад у коробку".

НАТО має готуватись до атак Росії

  • Міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина наразі як мінімум у п’яти країнах-союзниках НАТО сценарій війни з Росією моделюється – це відомо точно. Ця війна не закінчиться на Україні, що почали розуміти й західні колеги. Росія потребує трьох-чотирьох років для завдання нового удару.
  • Раніше німецьке видання Bild оприлюднило секретні документи, що містять сценарії можливого конфлікту між НАТО та Росією. Німеччина розглядає гіпотетичний "шлях до конфлікту" з Росією, який може розпочатися вже у 2024 році.
  • За сценарієм Німеччини, ескалація неминуче переростає у збройний конфлікт влітку 2025 року. Сценарій "Оборона Альянсу 2025" припускає переміщення російських військ до Калінінградської області та створення штучних конфліктів біля Сувальського коридору.
  • Голова військового комітету НАТО Роб Бауер закликав громадян західних держав готуватися до "тотальної війни" з Росією. Адмірал заявив, що не все можна передбачити й не все буде добре протягом наступних 20 років.