Єврокомісія наголошує, що візит свідчить про рішучу підтримку ЄС суверенітету та територіальної цілісності України. Адже Боррель приїде в час, коли Україна зіштовхується із нарощенням російської воєнної загрози та гібридними діями.

До теми Усе, що може являти собою напад на Україну, матиме високу ціну, – Боррель

Що робитиме Боррель в Україні

Згідно із програмою, спершу глава європейської дипломатії зустрінеться із очільником українського МЗС Дмитром Кулебою. Тоді у його супроводі відправиться на схід України та відвідає Донбас.

Опісля Жозеп Боррель вирушить до Києва. У столиці в нього запланований візит з владою України.

Заяви європейського дипломата про ситуацію в Україні

  • Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель висловлював підтримку Україні. Він переконував, що навіть у найгіршому випадку Євросоюз буде з нашою країною. Країни-члени Європейського союзу координують свої дії на тлі інформації про можливе повномасштабне вторгнення Росії до України.
  • Також Боррель заявляв, що Європа має бути готовою до рішучих дій у бік Росії, якщо та наважиться напасти на Україну знову. Хоча наміри Кремля, за його словами, ще не цілком зрозумілі.
  • Жозеп Боррель коментував і пропозиції Кремля щодо гарантій безпеки в Європі. Зокрема глава європейської дипломатії казав, що Євросоюз має брати участь в обговоренні цих пропозицій.

Вас може зацікавити, що США попереджали ЄС про напад Росії на Україну: дивіться відео