Країни-члени Європейського союзу координують свої дії на тлі інформації про можливе повномасштабне вторгнення Росії до України. Про це Жозеп Боррель розповів в інтерв'ю.

Зверніть увагу "Північному потоку-2" настане кінець, якщо Путін нападе на Україну, – лідер ЄНП

ЄС і США повинні зарадити

Жозеп Боррель переконаний, що Євросоюз повинен підтримувати Україну не зважаючи на те, що НАТО не зможе воювати на нашому боці в випадку повномасштабної агресії. Крім того, за словами дипломата, Кремль повинен думати про наслідки.

Ми з Україною. Нехай всі задумаються про наслідки,
– зазначив Боррель.

Керівник європейської дипломатії наголосив, що Європа та США повинні зробити все можливе, щоб відвернути загрозу російського вторгнення. За словами Борреля, така агресія буде порушенням усіх норм міжнародного права. Водночас дипломат додав, що говорив у Стокгольмі на саміті глав МЗС ОБСЄ з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Останній заперечив наміри Кремля розгортати повномасштабну війну.

Загроза повномасштабного вторгнення Росії в Україну: головне

  • Восени 2021 року в американських ЗМІ писали про стягнення Росією військ до кордону з Україною та загрозу повномасштабного вторгнення. Пізніше цю інформацію підтвердив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов. За його словами, Росія може почати повномасштабну війну вже в січні – лютому 2022 року.
  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що біля наших кордонів дислокуються понад 94 тисячі російський військових. І за його словами, вони можуть почати наступ уже цієї зими.
  • Водночас президент Росії Володимир Путін відзначився цинічними заявами щодо інформації про загрозу вторгнення. Він пригадав таку ж інформацію під час навчань "Захід-2021", коли до кордонів України стягнули війська. Крім того, очільник Кремля порадив Києву "налагоджувати стосунки з Росією, щоб не було загроз".

Пропонуємо до теми випуск "Теорий заговора" про союзників України в боротьбі з Росією: дивіться відео