Nammo – це норвезька урядовий виробник боєприпасів, що є одним з найбільших у Європі. Виконавчий директор Мортен Брандтзег сказав, що підприємство не може розширюватись, адже дата-центр TikTok, який є по сусідству, монополізує усю електроенергію.

Дивіться також Смертельний звір: все, що відомо про танки Leopard і чому саме вони потрібні Україні

Невже винні у всьому котики?

Як зазначили у виданні The Guardian, Україна випускає від 6 000 до 7 000 артилерійських снарядів на день, однак цього не достатньо, аби задовольнити потреби армії. Звісно, додаткові боєприпаси від Норвегії були б дуже доречними, однак поки видається, що через "інформаційні сховища відео з котиками" їх неможливо буде виготовляти.

Ми стурбовані, оскільки бачимо, що нашому майбутньому зростанню заважає зберігання відео котів,
– сказав Мортен Брандтзег.

Разом з тим він зазначив, що сьогодні попит на артилерійські снаряди в 15 разів перевищує норму і європейській промисловості боєприпасів потрібно інвестувати 2 мільярди євро в нові підприємства, які задовольнятимуть потреби України.

Україні дуже потрібні боєприпаси

  • Згадаємо, що не так давно у Болгарії заявили про можливість передати на потреби нашої держави велику кількість снарядів. За словами глави оборонного відомства країни, це може навіть змінити хід війни, адже йдеться про сотні тисяч боєприпасів.
  • Разом з тим Польща у кілька разів збільшуватиме об'єми виробництва снарядів для Збройних Сил. Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький констатував, що підприємство Dezamet нарощуватиме свої потужності, аби наші військові мали чим давати відсіч окупантам.
  • Також міністр оборони Франції Себастьян Лекорню говорив про те, що його держава аж у два рази подвоїть постачання снарядів 155-міліметрового калібру, адже вони вкрай потрібні Україні для контрнаступу.